Tytuł: Ekologiczne pozory

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016
Czołowa gazeta codzienna doniosła o odwrocie od diesli, jaki rzekomo miałby się dokonywać w Europie. Naukowcy odkryć mieli bowiem, że spaliny z silników wysokoprężnych są rakotwórcze. To akurat jest prawda, kancerogenne właściwości sadzy zawartej w dieslowych spalinach znane są od dawna. Dlatego właśnie wymyślone zostały filtry cząstek stałych, które sadzę mają zatrzymywać.
Gazeta zwróciła również uwagę na pewien problem, i tu jej spostrzeżenie jest akurat celne. Oto bowiem w Polsce powszechny jest proceder wycinania filtrów DPF, kiedy wymagają one wymiany i oszukiwania systemów autodiagnostycznych samochodów, by nie były w stanie dostrzec, że filtra nie ma, a sadza z rury ulatuje w kosmos. Nielegalna ta praktyka, przynosząca jednak użytkownikom znaczne oszczędności, pozostaje w zasadzie bezkarna, bowiem stacje diagnostyczne nie sprawdzają (bo nie mają jak), czy samochód przepisowy filtr ma. Tak oto najnowsze normy ekologiczne wchodzą w życie na niby.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

Delphi sprzedaje, Mahle kupuje

Należący do Delphi zakład w Ostrowie Wielkopolskim, dostarczający produkowane w nim wymienniki ciepła m.in. do Ferrari, przechodzi pod skrzydła Mahle. To jeden z efektów umowy zawartej przez koncerny.

miniaturka

AD Polska i Fomar Friction

Firma AD Polska została wyłącznym dystrybutorem tarcz hamulcowych marki Fomar Friction do samochodów osobowych i lekkich dostawczych.Oferta tych elementów obejmuje już ponad 300 najbardziej popularnych referencji i jest sukcesywnie powiększana. Docelowo ma przekroczyć 1000 referencji, co zapewni około 90-procentowe pokrycie rynku.

miniaturka

Mechanik Roku - ruszyły oesy

W tegorocznym konkursie Mechanik Roku 2015 organizowanym przez firmą Fota rozpoczął się właśnie cykl Odcinków Specjalnych.

miniaturka

Co słychać u absolwentów?

Inter Cars poszukuje absolwentów szkół motoryzacyjnych z całej Polski, objętych programem Młode Kadry. Z myślą o nich ogłoszony został konkurs, w którym wygrać można cenne nagrody.

miniaturka

Ważne przy zmianie opon

Ponieważ przyszła pora, gdy zimowe ogumienie zmieniane jest na letnie, nie od rzeczy będzie przypomnieć kilka związanych z tym spraw.

miniaturka

Pora zadbać o akumulator

Początek wiosny to czas zmiany opon i pozimowego przeglądu auta. W jego ramach obowiązkowo należy zająć się akumulatorem. Po zimie może być on bowiem poważnie nadwerężony, co grozi niespodziewaną odmową współpracy.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info