Tytuł: Lepsze jest wrogiem dobrego

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016

Stare porzekadło mówi, że lepsze jest wrogiem dobrego. Sprawdza się ono również w warsztacie lakierniczym, co pokazuje historia opisana w tekście „Zbyt dobre chęci”.
Zachęcamy również do lektury artykułu poświęconego diagnostyce silników wielocylindrowych, coraz częściej u nas spotykanych, m.in. za sprawą rosnącej popularności vanów amerykańskich marek.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Zbyt dobre chęci

Wśród praw stworzonych przez inż. Edwarda Murphy’ego, czy tylko jemu przypisywanych, jest i takie które mówi, że jeśli tylko coś może zostać zepsute, to na pewno znajdzie się ktoś, kto to zrobi. Dodajmy tu, że zwykle przyczyną jest ludzka nieuwaga lub bezmyślność, ale zdarza się, choć bardzo rzadko, że powodem jest… nadmiar dobrych chęci

miniaturka

Więcej cylindrów, więcej przyczyn

Cały kłopot przy diagnostyce silników wielocylindrowych polega na tym, że trzeba brać pod uwagę bardzo dużo przyczyn awarii i żadnej z góry nie wolno wykluczyć.

miniaturka

Do samochodów i motocykli

Urządzenie diagnostyczne przeznaczone do obsługi samochodów, może również być wykorzystywane jako narzędzie do serwisowania jednośladów. Najnowszym tego przykładem jest mega macs 66.

miniaturka

Do Opli i nie tylko

Castrol wprowadza nowy olej silnikowy, przeznaczony przede wszystkim do samochodów Opel i Chevrolet. Castrol Magnatec Professional MP 5W-30 spełnia wymagania normy GM dexos2 i jest dostępny wyłącznie u autoryzowanych dealerów samochodów General Motors.

miniaturka

Jeszcze więcej światła

Na rynku pojawiły się nowe żarówki samochodowe – OSRAM Night Breaker Unlimited. To udoskonalona wersja znanych i cenionych żarówek Night Breaker Plus.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info