Tytuł: Na całe życie, czyli ile?

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016

- Anię kocham, i póki życia, kochać będę.
- Co? A to już i niedługo może być!
Ten pamiętny dialog między mechanizatorem Adamcem Zenonem i Kazimierzem Pawlakiem z komedii „Nie ma mocnych” przypomniał nam się podczas rozmowy ze specjalistą od automatycznych skrzyń biegów, który wyjaśniał, co oznacza termin „long life” w odniesieniu do oleju stosowanego w supernowoczesnych przekładniach. Otóż olej taki ma być eksploatowany bez wymiany przez całe życie skrzyni biegów, szkopuł tylko w tym, że ów żywot zaplanowany został przez producenta na circa 250 tysięcy kilometrów, czyli mniej więcej tyle, ile zdąży się nawinąć na licznik (to że ktoś go zdąży odwinąć, to osobna sprawa) do czasu, kiedy samochód zmieni pierwszego właściciela na drugiego. Taki jest bowiem ogólny „trynd”.
Raczej nikt nie chciałby być w skórze nabywcy, który przekonał się, że „long life” właśnie upłynęło i skrzynia dożyła swych dni, a na nowy podzespół trzeba wydać tyle, ile zapłaciło się za używany cały samochód. Ciekawe więc, jak rosnąca popularność nowoczesnych, wielobiegowych automatów wpłynie na rynek wtórny. Czy czasem większość poszukujących samochodu z drugiej ręki nie będzie wolała wybrać wersję z tradycyjną lagą i pedałem sprzęgła?

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

reklama

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Obalony koronny argument

Niemiecki automobilklub ADAC ujawnił lukę w systemach Connected Drive BMW. Przez ich niedoskonałość złodzieje mogli włamywać się do samochodów, a także wykradać dane pokładowe, nie pozostawiając po sobie śladów. Tym samym obalony został koronny argument za zamkniętymi systemami telematycznymi.

miniaturka

Setne urodziny ZF

ZF Friedrichshafen AG obchodzi w tym roku 100-lecie istnienia. Niewielka firma działająca w branży lotniczej wyrosła z czasem na międzynarodowego potentata technologicznego, zaangażowanego w działalność na światowym rynku pojazdów.

miniaturka

Popyt na naukę

1120 szkoleń, 9537 przeszkolonych pracowników z 3252 warsztatów - to najkrótsze podsumowanie działalności szkolenowej Inter Cars w roku 2014. Plany na bieżący rok są jeszcze ambitniejsze.

miniaturka

Nowe filmy KYB

Podobno jedno zdjęcie niesie więcej informacji niż tysiąc słów, cóż więc dopiero mówić o krótkim nawet filmie. Wychodząc zapewne z tego założenia firma KYB przygotowuje filmowe instrukcje montażu dostarczanych przez nią części.

miniaturka

SBP polecane

Na polskim rynku wtórnym części oferowane są pod taką mnogością marek, że nawet doświadczeni warsztatowcy mogą się w tej rozmaitości pogubić.

miniaturka

UNIMETAL w Złotej Siódemce

Firma UNIMETAL została wyróżniona Złotą Siódemką w branży motoryzacyjnej.

miniaturka

Opoltrans z certyfikatem

Firma Opoltrans pomyślnie przeszła audyt przeprowadzony przez TUV NORD i po raz kolejny otrzymała potwierdzenie, że stosowany w niej system organizacji odpowiada normie PN-EN ISO 9001:2009.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info