Tytuł: Walka na czynniki

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016

Stare jak Matka Ziemia porzekadło mówi, że kiedy nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze. Pasuje ono doskonale do sytuacji panującej na rynku czynników chłodzących wykorzystywanych w samochodowych układach klimatyzacji. Mamy bowiem do czynienia z walką światowych gigantów i ogólnym zamieszaniem, które rzutuje również na sytuację branży warsztatowej. Można o tym dowiedzieć się z tekstu pt. „Walka na czynniki”.

Zachęcamy również do przeczytania kolejnej warsztatowej historii jednej awarii. Tym razem bohaterem jest Audi cierpiące na tajemniczą przypadłość.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Walka na czynniki

Od jakiegoś czasu producenci samochodów zobowiązani są do stosowania w nowych modelach układów klimatyzacji z bardziej ekologicznym czynnikiem chłodzącym. W praktyce jednak bywa z tym różnie. Na rynku panuje kompletne zamieszanie, które siłą rzeczy wpływa również na warsztaty.

miniaturka

Awarie wtryskiwaczy benzynowych

Awarie wtryskiwaczy benzynowych nie zdarzają się co prawda często, niemniej jednak są sytuacje, kiedy nie pozostaje nam nic innego jak je po prostu wymienić.

miniaturka

Szarpiące Audi

Zapewnienia o tym, że auto było profesjonalnie serwisowane należy traktować z rezerwą. Podczas diagnozowania przyczyn nietypowej awarii dobrze jest przestudiować historię serwisową auta. Może się bowiem okazać, że szukamy zupełnie nie tam, gdzie trzeba.

miniaturka

Wiek z prądem

Sto lat minęło od dnia, kiedy elektryczność w samochodach zaczęła być wykorzystywana do czegoś więcej niż tylko wytwarzania iskry zapłonowej.

miniaturka

Reflektory robocze – łatwiejsze wyszukiwanie

Tablet i smartfon w coraz większym stopniu zastępują opasłe papierowe katalogi. Dzięki udostępnianym przez firmy aplikacjom, wyszukanie odpowiedniego produktu jest coraz łatwiejsze. Kolejnym przykładem jest wyszukiwarka reflektorów roboczych przygotowana przez firmę HELLA.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info