Tytuł: Walka z drganiami

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016

Jednym z głównych problemów, z którymi muszą sobie radzić konstruktorzy samochodów, są drgania. Walka z nimi toczy się na wszystkich frontach. Nawet, wydawałoby się, tak banalny element jak koło pasowe, może być wykorzystany do tłumienia niszczycielskich wibracji. Można o tym przeczytać w tekście pt. „Koło pasowe z tłumikiem drgań skrętnych”.

Zachęcamy również do zapoznania się z kolejnym opisem warsztatowych perypetii. Tym razem dotyczy on lakiernictwa, a konkretnie problemów z dopasowaniem koloru.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Koło pasowe z tłumikiem drgań skrętnych

Jeśli w kole paska napędzającego osprzęt silnika zastosowany został tłumik drgań skrętnych należy pamiętać, że trzeba je regularnie kontrolować, gdyż ulega ono naturalnemu zużyciu.

miniaturka

Nikifor i zagadka metameryzmu

W warsztacie lakierniczym dochodzi czasem do zjawisk niezwykłych. Niektórym ich charakter mógłby się wydawać nadprzyrodzony, jednak są one jak najbardziej wytłumaczalne.

miniaturka

CHAMPION nagradza łowców deszczu

Dobra widoczność przez przednią szybę ma bez wątpienia wielki wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Dlatego godne zauważenia i wsparcia są wszelkie działania mające kierowcom przypominać o wycieraczkach i tym sposobem spowodować, by zainteresowali się oni stanem piórek.

miniaturka

Więcej klamotów, większe spalanie

Polacy traktują bagażniki swych aut, jak przechowalnie niepotrzebnych rzeczy. Co trzeci z nas stale wozi w bagażniku około 10 przedmiotów, co nie pozostaje bez wpływu na zuzycie paliwa.

miniaturka

OLED już niedługo seryjnie

Firma OSRAM przedstawiła plany wykorzystania organicznych diod LED (OLED) w motoryzacji. Czeka nas zatem kolejny krok w rozwoju technologii oświetlenia samochodowego.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info