Tytuł: Prawo (tylko) na papierze

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016

Prokonsumenckie i wolnorynkowe rozwiązania regulujące rynek motoryzacyjny zapewniają nam możliwość zlecania przeglądów gwarancyjnych również w warsztatach niezależnych. Niestety zapewnienia te czasem pozostają tylko na papierze, bowiem niektórzy producenci samochodów nie mają zamiaru ich przestrzegać. Klientom pozostaje więc albo przyjąć dyktat koncernu samochodowego, albo użerać się z nim przed obliczem Temidy.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Nabity w butelkę

Wydaje się, że powiedzenie „prawo jest po to, aby je łamać” cały czas jest aktualne i powszechnie stosowane. A osoby, które boleśnie odczuwają nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów nie mogą liczyć na wsparcie stosownych instytucji.

miniaturka

Federal-Mogul podzielony

Firma Federal-Mogul Holdings Corporation ogłosiła plan rozdzielenia swoich oddziałów Powertrain i Motorparts na dwie niezależne firmy obsługujące ogólnoświatowy rynek części zamiennych oraz OE.

miniaturka

Kłopoty z resetem po wymianie klocków

W samochodach BMW po właściwie wydawałoby się przeprowadzonej wymianie klocków hamulcowych można napotkać problem z resetem ostrzeżenia o zużyciu okładzin ciernych. Kłopot ten nie dotyczy jednak użytkowników oprogramowania TEXA IDC4 Car Plus.

miniaturka

Euro VI, a olej silnikowy

Od 1 stycznia 2014 roku silniki wszystkich nowo rejestrowanych na terenie UE ciężarówek i autobusów muszą spełniać normę Euro VI. Obowiązek ten ma wpływ m.in. na wybór olejów silnikowych stosowanych w tych pojazdach.

miniaturka

Szybsze ładowanie, większa wydajność

Dzięki nowym rozwiązaniom, które powstały w centrach badawczo-rozwojowych Exide Technologies, nowe akumulatory oferowane pod markami CENTRA i EXIDE będą ładować się nawet o 1,5 raza szybciej, dysponując przy tym większą wydajnością.

miniaturka

Nüral Elastothermic, czyli większa efektywność

Federal Mogul Powertrain zaprezentowała nowe tłoki Nüral Elastothermic® przeznaczone do silników benzynowych. Elementy te wytwarzane są na potrzeby kilku producentów samochodów, lecz wkrótce będą dostępne również na rynku części zamiennych.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info