Tytuł: Coraz doskonalsze

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016

W pogoni za coraz lepszymi parametrami silników udoskonala się wszystkie detale, nawet te, które - wydawałoby się - są już niemal doskonałe. Wykorzystuje się do tego najnowsze osiągnięcia inżynierii materiałowej. Przykładem mogą być nowe pierścienie tłokowe Federal-Mogul, które pozwalają zredukować tarcie i wynikające z tego straty.

Warto również zwrócić uwagę na wskazówki specjalistów firmy GKN. Przeguby napędowe mogą bowiem wyglądać tak samo, mimo że takie same nie są. Dobrze być tego świadomym, by uniknąć kłopotów.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

reklama

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Zmniejszyć tarcie

Pierścienie tłokowe z powłoką DuroGlide® opracowane przez Federal-Mogul okazały się trwalsze w porównaniu z konkurencyjnymi oraz ograniczyły zużycie paliwa o 1,2 procent.

miniaturka

Przeguby napędowe
– podobne, lecz różne

Tylko identyczny z oryginalnym przegub napędowy zastosowany jako część zamienna gwarantuje, że nie ulegnie przedwczesnej, niespodziewanej awarii.

miniaturka

Pożytki z infolinii
na przykładzie pewnego Passata

Na infolinię firmy TEXA Poland regularnie zgłaszane są rozmaite problemy, w tym oczywiście dotyczące diagnostyki rozmaitych awarii i sposobu usunięcia niesprawności.

miniaturka

Show Room na cztery sposoby

Inter Cars zaprasza na bezpłatne prezentacje demonstracyjnego warsztatu Show Room znajdującego się w centrum szkoleniowo-prezentacyjnym w Kajetanach, Goście będą mogli wziąć udział w czterech blokach szkoleniowych.

miniaturka

Duńczycy poszerzają ofertę

Z regularnością zegarka firma Nissens informuje o nowych pozycjach, które trafiają do jej oferty.

miniaturka

Lakier BASF nagrodzony

Dział BASF Coatings otrzymał nagrodę koncernu PSA Peugeot Citroën za swój katodowy lakier elektroforetyczny – CathoGuard® 800.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info