Tytuł: Telematyczne podszepty, czyli Kowalski na marketingowym celowniku

WARSZTATOWIEC.info środa, 11 maja 2022
Reklama
miniaturka

NTK Vehicle Electronics z nową gamą zaworów EGR

Firma NGK SPARK PLUG wprowadza na rynek nową gamę zaworów EGR. Uzupełni ona ofertę producenta w ramach marki NTK Vehicle Electronics. Trafi do sprzedaży stopniowo w ciągu trzech lat, docelowo zaspokajając zapotrzebowanie 153 milionów samochodów produkowanych w regionie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu.

miniaturka

Branża motoryzacyjna radzi sobie z perturbacjami

Najpierw dwa lata pandemii, teraz wojna w Ukrainie. Jak te zdarzenia wpływają na branżę motoryzacyjną? Wstępne prognozy i nastroje branży motoryzacyjnej przedstawia kolejny Barometr przygotowany przez MotoFocus.pl we współpracy z SDCM i Santander Bank Polska.

miniaturka

UOKiK upomniał się o prawa kierowców

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy nabywca samochodu może korzystać z usług niezależnego warsztatu, zachowując gwarancję producenta pojazdu. W praktyce bywało z tym różnie, więc tym bardziej należy się cieszyć, że sprawą zajął się UOKiK.

miniaturka

Korzyść dla środowiska i warsztatu

Akumulatory należą do odpadów niebezpiecznych, ale dzięki recyklingowi można odzyskać niemal wszystkie surowce użyte do ich produkcji. Ponadto przekazanie baterii do utylizacji przekłada się na korzyści dla warsztatu.

miniaturka

Co zrobić z niesprawnymi akumulatorami trakcyjnymi

Firma LKQ i Politechnika w Akwizgranie przeprowadziły wspólne badanie nad problemem zepsutych akumulatorów trakcyjnych i wyzwaniami związanymi z zagospodarowaniem tych elementów po okresie ich eksploatacji. Zaprezentowano możliwe rozwiązania, takie jak ponowne wykorzystanie, regeneracja, naprawy i recykling baterii.

miniaturka

Opony na czas z platformy B2B

Dla warsztatów ważne jest, aby zamówione opony były dostarczone punktualnie i niezawodnie, a stany magazynowe dostawców i ceny były zawsze aktualne. Terminy dostaw muszą być dotrzymywane zwłaszcza w sezonie, kiedy warsztaty mają najwięcej pracy.

miniaturka

Nowy alternator w ofercie AS-PL

W ofercie firmy AS-PL pojawił się nowy produkt. Jest nim alternator marki AS o numerze A5451S, który przeznaczony do wielu modeli samochodów Chevrolet, Subaru i Suzuki.

miniaturka

Miechy i poduszki zawieszenia od SKV

Marka SKV wprowadza do swojej oferty kolejną nową grupę produktową, a mianowicie miechy/poduszki pneumatyczne zawieszenia.

miniaturka

NA WSTECZNYM: Telematyczne podszepty, czyli Kowalski na marketingowym celowniku

Kiedy przed laty pisaliśmy o tym, że samochody będą wyposażane w system e-Call, a także b-Call (powiadamianie o awarii) i s-Call (dodatkowe usługi serwisowe i zdalna diagnostyka), upowszechnienie się telematyki wydawało nam się pieśnią odległej przyszłości. Tymczasem szast prast, przepowiednia właśnie się ziszcza.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info