Tytuł: Urwani z ruskiej rury, czyli po gazie ropa

WARSZTATOWIEC.info środa, 4 maja 2022
Reklama
miniaturka

SMARTWASHER – zielona alternatywa dla zmywaczy

Zadbanie o nienaganną czystość to konieczny warunek napraw precyzyjnych części i podzespołów. Wydajna i skuteczna myjka jest dziś niezbędnym elementem wyposażenia warsztatu.

miniaturka

Emisja CO2 nie tylko z rury

Propozycje norm emisji CO2 przedstawione w pakiecie Fit for 55 zmierzają do tego, by wyeliminować z rynku wszelkie inne pojazdy niż tylko w pełni elektryczne, zasilane bateryjnie. Jednak głosowanie, które odbyło się podczas posiedzenia Komisji ITRE w Parlamencie Europejskim daje nadzieję na złagodzenie proponowanych norm.

miniaturka

Części z ograniczonym terminem przydatności

Niektóre części zużywają się bardziej z wiekiem, aniżeli z przebiegiem. Po upływie określonego czasu, bez względu na przebieg i stan techniczny, można lub wręcz trzeba je wymienić.

miniaturka

Elf przypomina o olejach do zadań specjalnych

Producenci silników stawiają wiele specyficznych wymagań wobec stosowanego oleju. Wskazujemy na trzy najpopularniejsze, których lekceważenie drastycznie skraca żywotność silnika lub grozi poważną awarią osprzętu.

miniaturka

Oleje przekładniowe Castrol do pojazdów elektrycznych

Specjalnie z myślą o użytku przez autoryzowane stacje obsługi i niezależne warsztaty Castrol wprowadza na rynek oleje przekładniowe Castrol ON EV certyfikowane do pracy z układami napędowymi pojazdów elektrycznych.

miniaturka

Zawory EGR – aby spaliny były czystsze

Ograniczenie toksycznych tlenków azotu w spalinach jest niezwykle ważnym zadaniem z punktu widzenia ekologii. Aby to osiągnąć, opracowano zawory recyrkulacji spalin EGR.

miniaturka

Produkty firmy Kärcher do detailingu

Kärcher wprowadza do oferty sześć produktów przeznaczonych do detalingu. Można dzięki nim doczyścić nadwozie, wnętrze i szyby.

miniaturka

AS-PL podsumowuje Motortec Madrid

Firma AS-PL brała udział w tragach Motortec 2022 w Madrycie, jednym z ważniejszych wydarzeń branżowych w Europie Południowej. Jej alternator A3259PR został tam doceniony przez jury w kategorii „Części elektryczne i elektroniczne” i otrzymał wyróżnienie za najbardziej innowacyjny produkt.

miniaturka

NA WSTECZNYM: Urwani z ruskiej rury, czyli po gazie ropa

Jesteśmy ciekawi, czy mamy w Polsce jeszcze jakiś kontrwywiad, który jest w stanie zwalczać inspirowane przez Kreml akcje jakichś dziwnych organizacji, m.in. protestujących przeciwko poszukiwaniu gazu łupkowego w naszym kraju. Bo jeśli nie mamy, to marnie widzimy naszą drogę do energetycznej niezależności od rosyjskiego Mordoru.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info