Tytuł: Zapasnych czasti niet, czyli rosyjski powrót do motoryzacyjnej przeszłości

WARSZTATOWIEC.info środa, 6 kwietnia 2022
Reklama
miniaturka

115 lat recyklingu

Większość osób zapytana, jakie produkty najczęściej poddawane są recyklingowi, wskazuje złom, papier, plastikowe butelki, a nawet szkło. Tymczasem pierwsze miejsce na recyklingowej liście zajmują akumulatory samochodowe.

miniaturka

Wirtualna rzeczywistość w szkołach mechanicznych

W ostatnich miesiącach niemal 200 młodych mechaników ze Śląska po raz pierwszy uczyło się swojego fachu korzystając z wirtualnej rzeczywistości (VR). Sukces tego pilotażowego projektu sprawił, że być może oprogramowanie VR zostanie wprowadzone do placówek edukacyjnych na terenie całego kraju.

miniaturka

Sezon na filtrowanie

Wiosna to tradycyjnie okres, gdy dokonywane są przeglądy samochodów, obejmujące oczywiście wymianę przynajmniej niektórych filtrów. Specjaliści z Elit Polska oraz firmy Filtron postanowili więc przypomnieć jak często należy wymieniać filtry poszczególnych typów.

miniaturka

Nowe świece NGK z metali szlachetnych

Firma NGK SPARK PLUG wprowadziła na rynek 12 nowych świec zapłonowych. Wszystkie wchodzą w skład gamy elementów wykonanych z użyciem metali szlachetnych: Laser Iridium, Laser Platinum lub Iridium IX.

miniaturka

Valeo udostępnia nową wyszukiwarkę sprzęgieł

Firma Valeo Service udostępniła swą nową wyszukiwarkę zestawów sprzęgieł do pojazdów ciężarowych. Wedle jej twórców, pozwala ona na znalezienie odpowiednich części w rekordowo krótkim czasie.

miniaturka

Aktualizowany asortyment części hamulcowych febi

Firma febi zweryfikowała i poszerzyła oferowany przez nią asortyment elementów układu hamulcowego. Główny nacisk został położony na klocki i tarcze hamulcowe, mogące znaleźć zastosowanie w 98% wszystkich pojazdów jeżdżących po europejskich drogach i wprowadzonych na rynek od roku 2000.

miniaturka

VARTA w Poznaniu

Poznań Motor Show i Targi Techniki Motoryzacyjnej zbliżają się wielkimi krokami. Podczas tego wydarzenia zostaną rozstrzygnięte również finały XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, których VARTA została partnerem.

miniaturka

AS-PL na belgijskich targach Autotechnica

Zakończyły się czterodniowe targi Autotechnica w Brukseli, na których jednym z wystawców była gdańska firma AS-PL specjalizująca się w rozrusznikach i alternatorach.

miniaturka

NA WSTECZNYM: Zapasnych czasti niet, czyli rosyjski powrót do motoryzacyjnej przeszłości

Zobaczymy jak Rosjanom wyjdzie powrót do motoryzacyjnej przeszłości, mamy jednak przeczucie, że oficjalne komunikaty, w których zapewnia się obywateli, iż sankcje tylko wzmocnią rosyjską gospodarkę, są równie wiarygodne jak doniesienia agencji prasowej TASS ze starych kawałów.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info