Tytuł: Tajemnicze marże i tankowce, czyli jak skubią nas rafinerie

WARSZTATOWIEC.info środa, 16 marca 2022
Reklama
miniaturka

Branża motoryzacyjna w cieniu wojny

Na Ukrainie rozgrywa się straszliwy dramat, wydarzenia za naszą wschodnia granicą mają również wpływ na europejską gospodarkę, w tym branżę motoryzacyjną – przerwane lub ograniczone zostaną łańcuchy dostaw i to w kilku wymiarach.

miniaturka

Bezpłatna kontrola stanu aut z Ukrainy

Obywatelom Ukrainy, którzy uciekając przed wojną przyjechali swoimi samochodami do Polski sieć warsztatów O.K. Serwis oferuje bezpłatną kontrolę stanu technicznego pojazdu. W jej ramach mechanicy sprawdzą stan podzespołów odpowiadających za bezpieczeństwo i zachowanie mobilności samochodu.

miniaturka

Błędy przy naprawie zawieszenia

Naprawy zawieszenia, zwłaszcza czysto mechanicznego, wydają się tak proste, że często wykonywane są rutynowo. Firma Moog, renomowany producent części zawieszeniowych, przestrzega przed tym i pokazuje przykłady poważnych błędów montażowych wynikających z niewiedzy lub lekceważącego podejścia do naprawy.

miniaturka

Wymieniasz rozrząd? Wymień też pompę!

W większości popularnych modeli samochodów z rozrządem paskowym, pasek zębaty napędza także pompę cieczy chłodzącej. Airtex – producent OE – rekomenduje okresową wymianę całych zestawów rozrządu obejmujących także pompę cieczy, gdyż tylko takie postępowanie daje gwarancje prawidłowego funkcjonowania rozrządu i układu chłodzenia przez kolejne kilkadziesiąt tysięcy kilometrów.

miniaturka

Po(d)ręczna lampka warsztatowa Philips

W każdym samochodzie, a już zwłaszcza w nowoczesnych autach, są zakamarki do których trudno dotrzeć. W zajrzeniu w te miejsca ma pomóc mechanikom nowa lampka warsztatowa marki Philips.

miniaturka

Najpierw produkty, teraz opakowania 

PETRONAS Lubricants International, po nowych energooszczędnych olejach, wprowadza zgodne z jednolitym europejskim standardem, opakowanie PETRONAS Ecovent o pojemności 20 litrów, które produkowane jest w niemal 50% z żywicy pokonsumenckiej (PCR).

miniaturka

NA WSTECZNYM: Tajemnicze marże i tankowce, czyli jak skubią nas rafinerie

Postulujemy, żeby na stacjach obok wyświetlanych cen paliw obowiązkowo umieszczać takiej samej wielkości informację o aktualnej marży koszonej przez rafinerie. Znudziły nas już bowiem rzewne ballady o dobrym prezesie, co obniżył ceny, żeby nas inflacja nie zjadła.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info