Tytuł: Zbudujmy FSM – Fabrykę Samochodów Małoemisyjnych

WARSZTATOWIEC.info środa, 5 stycznia 2022
Reklama
miniaturka

Ważne terminy w 2022 roku w gospodarce odpadami

Pierwszy kwartał to okres podsumowań i przygotowywania raportów, w tym również tych dotyczących prawa środowiskowego i gospodarowania odpadami w warsztacie.

miniaturka

Wada postawy

Do niezależnych warsztatów trafiają pojazdy o coraz bardziej skomplikowanej konstrukcji. A jak wiadomo, im bardziej złożona konstrukcja, tym bardziej złożone problemy. Reguła ta sprawdziła się w przypadku pewnego Volkswagena Touarega, w którym awarii uległo zawieszenie pneumatyczne.

miniaturka

Renault Clio - światła mijania nie działają

Kontynuujemy cykl porad przygotowanych przez firmę Hella, która dostarcza części zamienne oraz całą gamę urządzeń diagnostycznych, a także udostępnia wskazówki techniczne pomagające w ustaleniu przyczyn awarii, często zdarzających się w poszczególnych modelach pojazdów.

miniaturka

Mini Clubman 2.0 D – brak mocy

Właściciel Mini Clubman skarżył się na brak mocy i świecącą się lampkę ostrzegawczą o niesprawności silnika. Sprawę pomogli wyjaśnić specjaliści firmy Autodata.

miniaturka

Pożytki z monitorowania pojazdów

Dzięki telematyce służącej monitorowaniu firmowych pojazdów prawie połowa europejskich firm odnotowała zmniejszenie liczby wypadków, a 52% – obniżenie kosztów paliwa. Takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Verizon Connect wśród przedsiębiorstw korzystających z tego rozwiązania.

miniaturka

Czystsza sadza w oponach

Firma Goodyear Tire & Rubber Company nawiązała współpracę z przedsiębiorstwem Monolith w sprawie rozwoju i potencjalnego zastosowania w oponach sadzy produkowanej z metanu oraz biometanu, która jest znacznie bardziej ekologiczna od sadzy pozyskiwanej obecnie stosowanymi metodami.

miniaturka

NA WSTECZNYM: Zbudujmy FSM – Fabrykę Samochodów Małoemisyjnych

Sprawa elektrycznego polskiego samochodu marki Izera się ślimaczy, w Jaworznie gdzie ma powstać fabryka wciąż szumi lasek, a projekty utknęły w fazie makiet. Pragniemy jednak zwrócić uwagę, że są już bardzo ciekawe i, w przeciwieństwie do Izery, jeżdżące prototypy rodzimych pojazdów niskoemisyjnych.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info