Tytuł: Kalejdoskop wrażeń i wydarzeń, czyli co się w mijającym roku porobiło

WARSZTATOWIEC.info środa, 29 grudnia 2021
Reklama
miniaturka

Ciało obce

Czasem w naprawianych samochodach można znaleźć wynalazki rozmaitych McGyverów lub innych pomysłowych Dobromirów. Niektóre widać od razu, inne zaś tkwią ukryte niczym podsłuch założony przez tajne służby. I zanim się je znajdzie, potrafią przysporzyć kłopotów.

miniaturka

Mazda 5 gaśnie

Informacje techniczne przydają się w warsztacie tak samo jak specjalistyczne wyposażenie. Firma Hella, która poza częściami zamiennymi oferuje również wiele urządzeń diagnostycznych, przygotowuje także wskazówki pomagające w ustaleniu przyczyn awarii, często zdarzających się w poszczególnych modelach pojazdów.

miniaturka

Akumulator zimą – co robić, by nie zabrakło prądu

Zimowa aura to wyzwanie dla akumulatora. W tym okresie dbałość o baterię powinna znaleźć się na liście priorytetów każdego kierowcy. Warto więc przypomnieć zasady bezpiecznego postępowania z akumulatorem, by uniknąć unieruchomienia samochodu podczas mrozów.

miniaturka

Kompleksowa wymiana korzystna dla kierowcy i warsztatu

Właściciele samochodów zazwyczaj starają się minimalizować koszty eksploatacji, natomiast warsztaty szukają sposobów na zwiększenie zysków z prowadzonej działalności. Eksperci z BILSTEIN Academy przekonują na przykładzie amortyzatorów, że oba cele można pogodzić.

miniaturka

Lampa robocza Philips Xperion 6000 UV o CRI > 95

Philips systematycznie poszerza swoją ofertę lamp roboczych. Wedle informacji firmy, przed wprowadzenie nowych modeli lub modyfikacji funkcji lamp już obecnych na rynku, zawsze zbierane są opinie i sugestie wśród ich przyszłych użytkowników. Jako najnowszy przykład podawana jest tu seria lamp o nazwie Xperion 6000 i wchodzące w jej skład dwie lampy typu Pillar.

miniaturka

Geoliner 770 w ofercie firmy Sosnowski

Firma Sosnowski, od 30 lat dostarczająca wyposażenie podmiotom zajmującym się obsługą pojazdów, informuje, że w jej ofercie pojawiło się urządzenie do geometrii zawieszenia Hofmann Geoliner 770 zaprojektowane z naciskiem na mobilność.

miniaturka

Pierwsze w Europie roboty na stacji Shell

Od 22 grudnia br. na stacji paliw Shell we Wrześni działają dwa jeżdżące roboty. BellaBot dostarcza zamówione produkty z oferty gastronomicznej bezpośrednio do stolika, zaś KittyBot informuje o aktualnie trwających akcjach promocyjnych.

miniaturka

NA WSTECZNYM: Kalejdoskop wrażeń i wydarzeń, czyli co się w mijającym roku porobiło

Postanowiliśmy na koniec roku spojrzeć wstecz i dokonać małego podsumowania wydarzeń w motoryzacji, robiąc krótki przegląd cotygodniowych felietoników z cyklu „Na wstecznym”. Zastrzegamy, że nie jest to rzetelny, kronikarski zapis, ale raczej kalejdoskop, do tego subiektywny.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info