Tytuł: Korpozaklęcia nie działają, dealerzy się stawiają

WARSZTATOWIEC.info środa, 22 grudnia 2021
Reklama
miniaturka

Czym kierujemy się przy wyborze warsztatu?

Wzorem lat poprzednich właściciele pojazdów, korzystający z wyszukiwarki usług i warsztatów samochodowych Motointegrator.com, podzielili się informacjami, czym kierują się przy wyborze mechanika.

miniaturka

Jaguar XE - lampka ostrzegawcza systemu ABS

Firma Autodata, poza zbieraniem i udostępnianiem rozmaitych informacji dotyczących napraw samochodów, prowadzi także poradnik Autodocta, w którym prezentowane są rozwiązania trudnych do zdiagnozowania problemów, z jakimi mogą spotkać się mechanicy. Tym razem problemem była usterka Jaguara XE, w którym na stałe zapalała się kontrolka ostrzegawcza systemu ABS.

miniaturka

Czy grubość klocków ma wpływ na skuteczność hamowania?

ywotność klocków hamulcowych z reguły jest niższa niż tarcz. Przyjmuje się, że w średniej klasy samochodach eksploatowanych w standardowy sposób na jedną zmianę tarcz przypadają dwie wymiany klocków. W tym miejscu rodzi się pytanie: czy grubość klocków przekłada się na skuteczność hamowania?

miniaturka

Niech moc zawsze będzie z Tobą!

Kable rozruchowe kojarzą się kierowcom z problemami z rozładowanym akumulatorem samochodu. W przypadku boosterów firmy NOCO na myśl przychodzi wszechstronność i niezależność w podejmowanych działaniach.

miniaturka

Nissens wprowadza turbosprężarki do pojazdów ciężarowych

W 2018 roku duńska firma Nissens wprowadziła na rynek swoje pierwsze turbosprężarki do samochodów osobowych. Od tego czasu nastąpił znaczny rozwój oferty tych urządzeń, a najnowszym tego przykładem jest powiększenie jej o turbosprężarki do pojazdów ciężarowych.

miniaturka

AS-PL po raz czwarty „Gazelą Biznesu”

Ogłoszono listę firm, które otrzymały tytuł „Gazeli Biznesu 2021”. W rankingu organizowanym przez „Puls Biznesu” po raz czwarty z rzędu znalazła się spółka AS-PL.

miniaturka

Tedgum wyróżniony

Firma Tedgum poinformowała, że została doceniona przez TecAlliance przyznaniem jej statusu Data Supplier w katalogu TecDoc. Świadczy on o tym, że firma dostarcza nie tylko produkty, ale również dane techniczne, które ułatwiają pracę warsztatom.

miniaturka

NA WSTECZNYM: Korpozaklęcia nie działają, dealerzy się stawiają

Hiszpańscy dealerzy Citroena wykazują w pozwie, który skierowali przeciwko włosko-amerykańsko-francuskiemu koncernowi z siedzibą w Holandii, że nie gra on z nimi fair, bowiem nie zrewidował celów sprzedażowych mimo opóźnień w dostawach. Kto otarł się trochę o pracę w wielkich korporacjach, ten wie, że częstym ćwiczeniem przeprowadzanym przez zarządy, działy sprzedaży i różne eleganckie gremia oderwane czasem od realiów są próby wlania dwóch litrów wody do litrowej butelki.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info