Tytuł: Mandaty słone jak łzy, czyli kto się przestraszy zaostrzonych kar za wykroczenia drogowe

WARSZTATOWIEC.info środa, 15 grudnia 2021
Reklama
miniaturka

Miejsca pracy w przemyśle motoryzacyjnym będą znikać

Przyjęcie w Unii Europejskiej regulacji zakazujących wprowadzania na jej rynek pojazdów z jakimikolwiek silnikami spalinowymi oznacza, że w unijnych firmach zajmujących się produkcją części do pojazdów ubędzie blisko 300 tysięcy miejsc pracy. Przy tym ogromna większość z nich zniknie w samych tylko latach 2030-2035.

miniaturka

Dlaczego w Polsce nie ma miliona aut elektrycznych?

Pod koniec sierpnia 2021 r. w Polsce zarejestrowanych było niecałe 30 tys. pojazdów z napędem elektrycznym, co stanowiło 0,12% wszystkich zarejestrowanych samochodów. Jednocześnie działało 1631 publicznych stanowisk ładowania. Elektromobilność nie rozwija się więc tak szybko, jak zapowiadał premier.

miniaturka

Diagnostyka przy wymianie dwumasowego koła zamachowego

Przed zamontowaniem nowego dwumasowego koła zamachowego należy obowiązkowo sprawdzić, czy awarii starego nie przysłużyły się jakieś inne podzespoły. W przeciwnym razie już po krótkim czasie może zajść konieczność powtórzenia dość kosztownej przecież wymiany.

miniaturka

OSRAM na problemy z akumulatorem

Samochody, podobnie jak ludzie, niespecjalnie lubią mrozy. Może się zdarzyć, że rozładowany akumulator uniemożliwi jazdę. Z badania przeprowadzonego przez Instytut ARC Rynek i Opinia wynika, że problemy z akumulatorem miało aż czterech na pięciu ankietowanych kierowców.

miniaturka

Monroe Intelligent Suspension RideSense – sensowny wybór

Wymiana amortyzatorów w używanych samochodach z półaktywnym zawieszeniem bywa na tyle droga, że wielu kierowców ratuje się amortyzatorami używanymi w teoretycznie lepszym stanie lub na własną rękę zmienia parametry trakcyjne samochodu, montując amortyzatory zwykłe, bez możliwości regulacji siły tłumienia. Firma Monroe przestrzega przed konsekwencjami takich napraw i proponuje rozwiązanie tego problemu.

miniaturka

Jak uniknąć problemów ze złączem przyczepy

Jeśli po zapięciu przyczepy ujawniają się problemy z jej oświetleniem, zazwyczaj oznacza to kłopoty z gniazdem elektrycznym haka lub wtyczką. Skutecznym sposobem ich unikania jest odpowiednia konserwacja połączeń lub ich profilaktyczna wymiana.

miniaturka

INTER-TEAM w Kaliszu

W Kaliszu rozpoczął działalność nowy oddział INTER-TEAM. Jest to trzeci oddział spółki w Wielkopolsce oraz 81. w Polsce.

miniaturka

NA WSTECZNYM: Mandaty słone jak łzy, czyli kto się przestraszy zaostrzonych kar za wykroczenia drogowe

Pan prezydent podpisał nowelizację ustawy zaostrzającej kary dla sprawców wykroczeń drogowych. Według nowych przepisów maksymalna wysokość grzywny wzrosła z 5 do 30 tysięcy złotych. A gdyby tak wzorem państw skandynawskich czy Szwajcarii wprowadzić kary proporcjonalne do dochodów. Możliwe, że tak zaprojektowane sankcje skuteczniej kształtowałyby odpowiedzialną postawę wśród kierowców.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info