Tytuł: Elektryczny dobrobyt teoretyczny, czyli cięcia w przemyśle

WARSZTATOWIEC.info środa, 8 grudnia 2021
Reklama
miniaturka

Wymiana łożyska przedniego w BMW 3, 5, X3 i X5

Wymieniając łożyska w przednich kołach samochodów takich jak BMW 3, 5, X3 i X5 należy zwrócić baczną uwagę, którą stroną je montujemy, bo nietrudno popełnić błąd.

miniaturka

Co mówi wygląd klocka hamulcowego?

Wygląd zużytego klocka hamulcowego potrafi sporo powiedzieć na temat stanu układu hamulcowego. Eksperci z firmy Ferodo podpowiadają, na co warto zwracać szczególną uwagę.

miniaturka

Oleje silnikowe a LPG

Gaz ma nieco inne właściwości niż benzyna. Czy z tego powodu do silników wyposażonych w instalację LPG należy używać specjalnych olejów?

miniaturka

Popularna lampka warsztatowa Philips w nowej odsłonie

Penlight to praktyczna lampa robocza LED. W bogatym portfolio marki Philips jest jednym z najczęściej wybieranych modeli. Teraz dostępna jest w wersji Premium Color+.

miniaturka

Elektryczne pompy wody od Dayco

Dayco rozszerza swoją ofertę elementów układów termicznych, wprowadzając do sprzedaży elektryczne pompy wody (E-Pumps) przeznaczone do pojazdów hybrydowych i elektrycznych (EV), a także do wybranych pojazdów z konwencjonalnym napędem.

miniaturka

Sprzęgła wiskotyczne po zbiorniczkach wyrównawczych

Po zbiorniczkach wyrównawczych płynu wspomagania układu kierowniczego w ofercie marki KAMOKA pojawiła się kolejna nowość. Tym razem są to sprzęgła wiskotyczne wentylatora chłodnicy.

miniaturka

Jeden cel, różne drogi

Cel klimatyczny jest wspólny, ale jeśli chodzi o drogi do jego osiągnięcia, widać poważne rozbieżności między poszczególnymi krajami, a także producentami samochodów. Technologia spalinowa również może być wykorzystywana do zmniejszenia emisji CO2.

miniaturka

Europa chce więcej „zielonych” części

Cel klimatyczny jest wspólny, ale jeśli chodzi o drogi do jego osiągnięcia, widać poważne rozbieżności między poszczególnymi krajami, a także producentami samochodów. Technologia spalinowa również może być wykorzystywana do zmniejszenia emisji CO2 – wskazuje Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM).

miniaturka

Samochód w erze 5G

W połowie lat 30. XXI wieku blisko co drugi samochód na europejskich drogach może być pojazdem autonomicznym. Najnowszy raport firmy Ericsson „Connected Cars” analizuje konsekwencje czekających nas zmian, w tym rozwój infrastruktury drogowej opartej na Internecie Rzeczy, niezawodną łączność oraz stałą komunikację między pojazdami i w ramach ekosystemu drogowego.

miniaturka

ZF dla flot autobusowych

ZF proponuje nowe narzędzie do zarządzania flotą dostosowane do potrzeb operatorów publicznych i prywatnych sieci autobusowych, jak również producentów autobusów. Pozwala ono zwiększyć bezpieczeństwo, wydajność i dyspozycyjność flot.

miniaturka

Ełk z filią Auto Partner

Niedawno informowaliśmy o uruchomieniu przez firmę Auto Partner fili w Kołobrzegu, a już dystrybutor ten ogłosił, że zaczęła działać kolejna jego nowa filia, tym razem w Ełku.

miniaturka

NA WSTECZNYM: Elektryczny dobrobyt teoretyczny, czyli cięcia w przemyśle

Stary kawał, opowiadany przez fizyków doświadczalnych o fizykach teoretycznych, mówi, że ci drudzy opracowali teorię, która wreszcie odpowiada na odwieczne pytanie ludzkości, co było pierwsze – jajo czy kura. Teoria ma jednak wstępne założenia: kura jest doskonale czarna, jajo doskonale kuliste, a jedno i drugie jest w próżni. Równie nie realne założenia przyjęli urzędnicy Komisji Europejskiej, postulujący dopuszczenie do sprzedaży już za parę lat wyłącznie samochodów elektrycznych.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info