Tytuł: Cyberrycerze na straży cyfrowej macierzy

WARSZTATOWIEC.info środa, 1 grudnia 2021
Reklama
miniaturka

Kogo zwolni przymusowa elektromobilność?

Skazanie silnika spalinowego na śmierć oznacza nieuchronną redukcję miejsc pracy, a scenariusze wskazujące, że upowszechnienie elektromobilności może te straty wyrównać są mało prawdopodobne – wskazują Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych oraz Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego.

miniaturka

Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego – start już 8 grudnia

Coraz mniej dni zostało do rozpoczęcia XVI Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, który odbędzie się już 8-9 grudnia w formule online. Sprawdź czego można się spodziewać po tegorocznej konferencji. Zarezerwuj czas 8 i 9 grudnia!

miniaturka

Dokręcaj z wyczuciem

MOOG, czołowy producent elementów zawieszenia przypomina, że podczas montażu nowych części nie należy nadużywać kluczy pneumatycznych. Stosowana w nich regulacja siły dokręcania ma jedynie charakter orientacyjny. Odpowiednie wartości momentu można precyzyjnie przykładać wyłącznie za pomocą klucza dynamometrycznego.

miniaturka

Sprężyna pęknięta bezobjawowo

Wydaje się to nieprawdopodobne, ale przypadki samochodów jeżdżących po drogach z pękniętymi sprężynami zawieszenia wcale nie należą do rzadkości. Okazuje się, iż usterka taka czasem nie daje żadnych odczuwalnych objawów lub są one bardzo nieznaczne.

miniaturka

Przygotować samochód na zimę

Zima części kierowców kojarzy się przede wszystkim z problemami z uruchomieniem silnika. Warto wiec zawczasu zadbać, by samochód startował bez trudności nawet podczas najtrudniejszych warunków pogodowych – przypominają eksperci firmy DENSO.

miniaturka

Wymieniasz opony? Sprawdź hamulce!

Położenie geograficzne naszego kraju sprawia, że duża część kierowców na zimę zmienia ogumienie. A to oznacza, że dwa razy do roku, niejako przy okazji, nadarza się dobra sposobność, by rzucić okiem na hamulce, bo po zdjęciu kół zyskujemy do nich dobry dostęp.

miniaturka

Zmiana na stanowisku prezesa firmy Moto-Profil

Michał Tochowicz został prezesem firmy Moto-Profil, jednego z największych dystrybutorów części i akcesoriów motoryzacyjnych w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Zastąpił na tym stanowisku Leszka Żurka, jednego z trzech współzałożycieli i wieloletniego członka zarządu firmy.

miniaturka

Auto Partner w Kołobrzegu

Auto Partner SA, jeden z największych na rynku polskim dystrybutorów części samochodowych, informuje o uruchomieniu kolejnej filii.

miniaturka

NA WSTECZNYM: Cyberrycerze na straży cyfrowej macierzy

Są pierwsze doniesienia na temat funkcjonowania wprowadzonego niedawno systemu e-Toll. Ponoć wpływy są na razie o prawie 40 proc. mniejsze niż z viaToll. To zaś oznacza mniej kasy na drogi, mosty i wiadukty. Ministerstwo Finansów ripostuje, że wpływy z e-myta spadły z powodu promocji satelitarnego systemu poboru opłat. Znaczy, że tak miało być? Państwo zabuliło podwójnie, żeby zarabiać o 40% mniej?

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info