Tytuł: Zamykają kramik, czyli rzecz o polityce przemysłowej

WARSZTATOWIEC.info środa, 24 listopada 2021
Reklama
miniaturka

XVI Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego wyłącznie online

W związku z obecną sytuacją pandemiczną i rosnącą liczbą zakażeń, Zarząd Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM), w porozumieniu z Partnerami i Współorganizatorami Kongresu, podjął decyzję, że tegoroczny XVI Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego odbędzie się wyłącznie w formule online. Termin wydarzenia oraz jego program nie ulegają jednak zmianie.

miniaturka

Brak magnezu, czyli kolejna odsłona kryzysowego dramatu w motoryzacji

Brakuje stali i półprzewodników, a problemem staje się również niedobór magnezu. Europejski przemysł motoryzacyjny zmaga się z gigantycznymi kłopotami, których polscy producenci mogą nie wytrzymać – alarmuje Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych SDCM.

miniaturka

Diagnostyka pojazdów i Security Gateway – EGEA staje w obronie niezależnych warsztatów

Szybki reset wskaźnika serwisowego bez dostępu do danych pojazdu? Teraz nie jest to takie proste z powodu cyfrowej zapory – bramek bezpieczeństwa, nazywanych Security Gateway, które uniemożliwiają wymianę danych pomiędzy skanerami OBD a sterownikami. Jest jednak na to rozwiązanie.

miniaturka

Nowa oferta firmy Gates - zawory do nastawników faz rozrządu

Gates rozszerza ofertę rozwiązań do układów napędu paska synchronicznego o zawory do nastawników faz rozrządu (VVTS).

miniaturka

Kolejny retrofit LED - Philips Ultinon Pro6000 H4 - legalny w Niemczech

Jak najlepsze oświetlenie drogi przed pojazdem to główny cel, który jaki stawiają sobie producenci źródeł światła przeznaczonych do samochodów. Marka Philips postawiła na tej drodze kolejny krok.

miniaturka

Monroe rozszerza 5-letnią gwarancję

Dotychczas 5-letnią gwarancją objęte były tylko amortyzatory Monroe OESpectrum i Monroe Intelligent Suspension RideSense™. Od niedawna została ona rozszerzona na produkty Monroe Original, Monroe Adventure i Monroe Van-Magnum.

miniaturka

Black Week na Motointegrator.com

Black Week na Motointegrator.com to okazja by o połowę taniej wypromować swój warsztat umieszczając go na pierwszej pozycji listy serwisów rekomendowanych w danej okolicy.

miniaturka

W TIP-TOPOL nawet 42% taniej

Nadarza się okazja, by taniej zaopatrzyć się w służące do obsługi czujników TPMS urządzenie Autel TS508, tester diagnostyczny Autel MaxiDAS DS808 BT, a także pneumatyczny klucz udarowy 1/2″ PROXIMA 1600 Nm oraz pistolet do pompowania kół 0-10 bar/psi z homologacją.

miniaturka

Trzeci odcinek instruktażu APcat

Na platformie YouTube pojawił się trzeci już odcinek instruktażu poświęconego posługiwaniu się elektronicznym katalogiem części zamiennych i wyposażenia warsztatowego APcat  stworzonym przez firmę Auto Partner.

miniaturka

Mustang i neony w kalendarzu ProfiAuto

Ford Mustang rocznik 65’ został głównym bohaterem kalendarza ProfiAuto na rok 2022. Wydawnictwo już wkrótce trafi do rąk partnerów biznesowych i fanów motoryzacji w Polsce i za granicą. Będzie także przedmiotem specjalnej aukcji, z której całkowity dochód zostanie przekazany na cele charytatywne.

miniaturka

NA WSTECZNYM: Zamykają kramik, czyli rzecz o polityce przemysłowej

Zamykają fabrykę Opla w Gliwicach, upada najstarsza na ziemiach polskich fabryka opon Stomil Poznań. I tu i tu winna jest polityka, choć zupełnie różna.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info