Tytuł: Niech się kura niesie złotymi jajami, czyli o wsparciu polskiego przemysłu motoryzacyjnego

WARSZTATOWIEC.info środa, 3 listopada 2021
Reklama
miniaturka

Barometr motoryzacji 2021 - rosnące koszty, problemy z dostawami

Czwarta fala pandemii zastaje branżę motoryzacyjną w niełatwej sytuacji. Jak pokazują wyniki najnowszego barometru „Przemysł, handel i usługi w motoryzacji”, producenci nadal odczuwają zakłócenia w łańcuchach dostaw po poprzednich falach zakażeń.

miniaturka

Pierwszy filtr zatrzymujący wirusy na europejskim rynku wtórnym

CabinHepa+ to innowacyjny filtr kabinowy opracowany przez inżynierów Sogefi (CIR Group) wykorzystujący media HEPA. Zapewnia on 50 razy większą ochronę niż konwencjonalny filtr kabinowy. Tym samym Sogefi jest pierwszym dostawcą oferującym w Europie filtr, który zatrzymuje cząstki wielkości wirusa.

miniaturka

Krzemowa pętla dusi przemysł motoryzacyjny

Przedłużające się problemy z dostępnością mikroprocesorów zmuszają fabryki samochodów do wstrzymywania produkcji, co wpędza w poważne kłopoty producentów części, wśród których są również polskie zakłady – alarmuje Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych SDCM.

miniaturka

Philips Xperion 6000 - lampy warsztatowe współtworzone przez użytkowników

Ponad stuletnie doświadczenie marki Philips w segmencie źródeł oświetlenia pojazdów mechanicznych procentuje w konstrukcjach lamp warsztatowych. Nie mniej ważnym czynnikiem branym pod uwagę przy poszerzaniu ich oferty są opinie mechaników – zapewniają przedstawiciele firmy.

miniaturka

Nowa promocja olejów Shell

Trwa nowa promocja sprzedażowa produktów firmy Shell. Zakupy wybranych środków smarnych z oferty Shell u autoryzowanego dystrybutora Shell na portalu Allegro nagradzane są kuponami na kawę Shell Cafe.

miniaturka

Auto Partner w Puławach

Auto Partner, jeden z największych na rynku polskim dystrybutorów części samochodowych, z początkiem listopada uruchomił kolejną swą filię. Znajduje się ona w Puławach (województwo lubelskie).

miniaturka

Kolejny alternator w ofercie AS-PL

AS-PL, polskie przedsiębiorstwo prężnie działające w branży rozruszników i alternatorów, poszerzyło swoją ofertę o alternator numer A0828S przeznaczony do wielu popularnych modeli koncernu VW.

miniaturka

Nowość marki KAMOKA – cylinderki hamulcowe

Marka KAMOKA wprowadza kolejną nowość, a mianowicie cylinderki hamulcowe. Od listopada oferuje 63 referencje tych elementów.

miniaturka

Castrol nadal z Jaguarem i Land Roverem

Castrol ogłosił zawarcie nowej umowy z marką Jaguar Land Rover, która przedłuża długoletnią współpracę obu firm. Będą one nadal współpracować nad innowacjami i zrównoważonym rozwojem w branży samochodów osobowych klasy premium, dodatkowo Castrol pozostaje sponsorem zespołu Jaguar Racing Formula E

miniaturka

Delphi Technologies inwestycja w przyszłość

Miliony dolarów przeznaczy Delphi Technologies na fundusz ukierunkowany na zaawansowane technologicznie start-upy z branży motoryzacyjnej. Oczekuje się, że ta pierwsza swego rodzaju inicjatywa przyspieszy czas wprowadzania nowych produktów i usług na rynek nawet o 60 procent.

miniaturka

NA WSTECZNYM: Niech się kura niesie złotymi jajami, czyli o wsparciu polskiego przemysłu motoryzacyjnego

Polska wyspecjalizowała się w produkcji części i komponentów dla motoryzacji i zajmuje dziś w tej dziedzinie 10 miejsce na świecie. Jeśli więc państwo pozwoli przemysłowi motoryzacyjnemu upaść, w przyszłości nie będzie miało z kogo ściągać podatków.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info