Tytuł: Fabryki samochodów stają, a elektryków coraz więcej, czyli motoryzacyjny cud mniemany

WARSZTATOWIEC.info środa, 27 października 2021
Reklama
miniaturka

Rusza rejestracja na Kongres SDCM

Zaczęła się rejestracja osób chcących wziąć udział w XVI Kongresie Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego organizowanym przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM). Wydarzenie to odbędzie się w dniach 8-9 grudnia w Warszawie w Hotelu Sound Garden.

miniaturka

Polacy i zimowe opony

Aż 83,5% polskich kierowców deklaruje, że zmienia opony sezonowo, z letnich na zimowe i na odwrót, wynika z ogólnopolskiego badania „Czy Polacy zmieniają opony” zrealizowanego na zlecenie serwisu Oponeo.pl. Ponad połowa badanych wskazuje, że ich opony letnie i zimowe mają 2-3 lata, tylko co czwarty kierowca wie, kiedy powinno się zacząć jeździć na zimówkach.

miniaturka

Wirtualna rzeczywistość wkracza do szkół samochodowych

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz sieć warsztatów ProfiAuto Serwis zamierzają zrewolucjonizować sposób kształcenia mechaników samochodowych w Polsce. Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości adepci sztuki naprawiania pojazdów będą mogli uczyć się swojego fachu nie tylko podczas praktyk zawodowych, lecz także z wykorzystaniem gogli VR oraz nowoczesnego oprogramowania.

miniaturka

Kärcher obchodzi dzień pracowników zajmujących się sprzątaniem

Sprzątanie to często niedoceniany i rzadko dostrzegany sektor gospodarki, a przecież bez tej branży nie moglibyśmy funkcjonować nie tylko w pracy zawodowej, ale również w życiu prywatnym. Właśnie dlatego i to już po raz trzeci firma Kärcher Polska podziękowała pracownikom sprzątającym jej biura. Ten gest jest elementem globalnej inicjatywy – Thank Your Cleaner Day..

miniaturka

Dayco ujednolica swój katalog internetowy

Aby ułatwić i przyspieszyć znajdowanie właściwych części zamiennych, firma Dayco całkowicie przeprojektowała i zintegrowała rozwiązania katalogowe na swojej światowej stronie internetowej www.daycoaftermarket.com.

miniaturka

Bezpłatna kontrola aut Mitsubishi przed zimą

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących w trudnych jesienno-zimowych warunkach firma Mitsubishi oferuje właścicielom pojazdów tej marki bezpłatną kontrolę pojazdu Będzie ona przeprowadzana u wybranych dealerów aut spod znaku Trzech Diamentów.

miniaturka

Dwudziestolecie sieci EuroWarsztat

EuroWarsztat świętuje jubileusz dwudziestolecia działalności w Polsce. Sieć serwisowa rozwija się stabilnie, będąc częścią najsilniejszych i najbardziej innowacyjnych struktur zakupowych – podkreślają jej przedstawiciele.

miniaturka

SENSIFY, czyli inteligentne hamulce Brembo

Firma Brembo przedstawiła SENSIFY™, inteligentny układ hamulcowy, w którym najbardziej zaawansowane oprogramowanie wykorzystujące sztuczną inteligencję zintegrowano z elementami hamulcowymi produkowanymi przez firmę.

miniaturka

NA WSTECZNYM: Fabryki samochodów stają, a elektryków coraz więcej, czyli motoryzacyjny cud mniemany

W krajach Unii Europejskiej liczba nowo zarejestrowanych samochodów osobowych dramatycznie spadła, tymczasem w segmencie aut elektrycznych nastąpił spektakularny wzrost. W czasach krzemowego deficytu produkcja samochodów elektrycznych rośnie, choć mikropocesorów jest w nich dwa razy więcej. Stąd już tylko krok do teorii spiskowej, że ktoś na siłę przestawia nas na elektromobilność.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info