Tytuł: Rząd nam obniży, czy dołoży, czyli jak przeżyć podwyżki cen paliw i energii

WARSZTATOWIEC.info środa, 20 października 2021
Reklama
miniaturka

Pierwsze polskie stacje dużej mocy do ładowania pojazdów elektrycznych

Shell i IONITY otwierają nową erę elektromobilności w Polsce. Od piątku, 15 października, na MOP Olsze Wschód oraz Olsze Zachód przy autostradzie A1 kierowcy pojazdów elektrycznych mogą korzystać z szybkich ładowarek, zapewniających moc do 350 kW.

miniaturka

Zwiększ zyski swojego warsztatu

Rynek motoryzacyjny jaki znamy, ulega istotnym przeobrażeniom, co siłą rzeczy będzie miało swe konsekwencje także dla działających na nim warsztatów samochodowych. Wygrają i zwiększą swe zyski te, które zawczasu do nadchodzących zmian się przygotują.

miniaturka

Downsizing a jakość oleju silnikowego i częstotliwość jego wymiany

Downsizing jednostek napędowych to trend, który już od lat obecny jest w motoryzacji. Jest to związane z poszukiwaniem sposobów na jak najmniejsze zużycie paliwa i najefektywniejsze wykorzystanie miejsca w komorze silnikowej oraz spełnienie coraz bardziej restrykcyjnych norm czystości spalin. Czy silniki po downsizingu mają specjalne wymagania co do jakości i częstotliwości wymiany oleju?

miniaturka

Jak wybierać klocki hamulcowe

Klocki hamulcowe należą do kluczowych elementów układu hamulcowego, więc ich parametrów w istotny sposób zależy bezpieczeństwo, a przy okazji również komfort użytkowania samochodu. Wybór nowych powinien być więc przemyślany, a czym się przy nim kierować radzą specjaliści z firmy Lumag, producenta klocków marki Breck.

miniaturka

OSRAM poszerza ofertę retrofitów LED

Czołowy producent źródeł światła dla motoryzacji, firma OSRAM, stale unowocześnia gamę oferowanych produktów. Do retrofitów LEDriving HL, zastępujących popularne żarówki reflektorowe – H4, H7, H11 i HB4 dołączył niedawno zamiennik żarówki H1

miniaturka

Kolejne czujniki EGT od DENSO

Z końcem września firma DENSO rozszerzyła swą ofertę czujników temperatury odprowadzanych spalin (EGT) o 10 nowych numerów katalogowych jakości OE.

miniaturka

Amortyzatory automatycznie wytwarzane

Zakład KYB Advanced Manufacturing Spain (KAMS) w Los Arcos koło Pampeluny to najnowsza fabryka amortyzatorów japońskiego koncernu, które wytwarzane są zarówno na potrzeby OE jak i rynku części zamiennych.

miniaturka

Konferencja NexusAuto 2021 za nami

Konferencja, podczas której spotkali się szefowie sieci NexusAuto w Polsce, odbyła się 15-16 października. Wzięli w niej udział również przedstawiciele dystrybutorów i 15 partnerów wspierających program, a także największych światowych producentów części samochodowych i wyposażenia warsztatów.

miniaturka

Prezentacja o regeneracji

Na stronie internetowej firmy AS-PL pojawiła się nowa prezentacja, która pokazuje jak przebiega proces regeneracji alternatorów i rozruszników w tej firmie i jakie są realne korzyści z korzystania z produktów regenerowanych.

miniaturka

NA WSTECZNYM: Rząd nam obniży, czy dołoży, czyli jak przeżyć podwyżki cen paliw i energii

"Żółw chciał pojechać koleją, lecz koleje nie tanieją" – pisał Brzechwa dzieciom. Ta konstatacja jest zawsze aktualna, ale należałoby ją uzupełnić. Żółw samochodem też nie pojechał, bo benzyna po 6 zeta, a z elektrycznego auta zrezygnował, jak zobaczył planowane podwyżki cen prądu.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info