Tytuł: Dobre pomysły w służbie narodu, czyli jak znakować paliwa na stacjach

WARSZTATOWIEC.info środa, 29 września 2021
Reklama
miniaturka

Szczyt motoryzacyjny branży w grudniu

XVI Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego organizowany przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM) odbędzie się w dniach 8-9 grudnia 2021 roku – to wiadomo na pewno. Forma szczytu polskiej branży motoryzacyjnej pozostaje jednak nadal otwartą kwestią i będzie zależała od sytuacji epidemicznej w kraju.

miniaturka

Telematyka dla wszystkich – teraz

Otwarcie platform telematycznych w pojazdach jest niezbędne i wymaga mądrej, odważnej i jak najszybszej regulacji sektorowej, która zapewni przedsiębiorcom uczciwą konkurencję, a konsumentom prawo wyboru. Komisjo, działaj – apeluje szeroka koalicja organizacji reprezentujących niezależny rynek motoryzacyjny.

miniaturka

Klocki i tarcze hamulcowe - jeden zestaw

Najlepiej używać nowych klocków i tarcz hamulcowych tego samego producenta – zalecają eksperci FERODO i wyjaśniają, dlaczego korzystanie z części premium oraz wymiana całej pary ciernej są tak ważne.

miniaturka

Olej silnikowy a napęd rozrządu

Olej silnikowy spełnia współcześnie wiele funkcji, nie tylko w obrębie jednostki napędowej. Przykładem tego są samochody wyposażone w silnik spalinowy z łańcuchowym napędem rozrządu, a także jednostki, w których producenci stosują pasek rozrządu pracujący w tzw. kąpieli olejowej.

miniaturka

„ECO VISION” – NGK Spark Plug promuje działania na rzecz ochrony środowiska

Kiedy przemysł motoryzacyjny i globalne społeczeństwo starają się przezwyciężyć wyzwania związane ze zmianami klimatu, firma NGK SPARK PLUG także deklaruje swoją gotowość i ogłasza „Eco Vision”, czyli program promujący działania na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

miniaturka

Zmiany w ofercie żarówek OSRAM

Firma OSRAM regularnie wprowadza zmiany do swojej oferty samochodowych źródeł światła. I tak do znanych rodzin Night Breaker Laser i Night Breaker Silver dołączyły niedawno nowe, najbardziej wydajne żarówki – Night Breaker 200.

miniaturka

MaXgear już 15 lat na rynku

Mija właśnie 15 lat od momentu, gdy firma Auto Partner powołała do życia własną markę części zamiennych. Jej nazwę, MaXgear, wyłoniono w wewnętrznym konkursie, specjalnie w tym celu przeprowadzonym wśród pracowników firmy.

miniaturka

Würth Polska otworzył 40. sklep stacjonarny

Würth Polska sukcesywnie rozwija swoją sieć sprzedaży. Hasłem przyświecającym marce jest „Blisko. Bliżej. Würth!”, dlatego zgodnie z jego duchem, firma otworzyła niedawno w Tychach swój 40. sklep w Polsce. Wszystko po to, by klienci mogli wygodnie i bez przeszkód poznawać oferowane przez nią produkty.

miniaturka

NA WSTECZNYM: Dobre pomysły w służbie narodu, czyli jak znakować paliwa na stacjach

Ministerstwo Klimatu opublikowało projekt rozporządzenia dotyczącego wprowadzenia nowych oznaczeń na stacjach paliw. Szczerze mówiąc, pojęcia nie mamy, co z tego przyjdzie przeciętnemu kierowcy. Kto uważał w szkole na lekcjach chemii, w dodatku organicznej, by pamiętać co to estry kwasów tłuszczowych, nie mówiąc już o tym, jak wpływają one na jakość paliwa? Ilu użytkowników pojazdów wie, że etanol wlewa się nie tylko do samochodu, ale czasem również w gardło, śpiewając przy tym „niech mu gwiazdka pomyślności nigdy nieeee zagaśnie...”?

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info