Tytuł: „Przechodniu, tu się kiedyś produkowało”, czyli czy zamienimy fabryki na pomniki

WARSZTATOWIEC.info środa, 15 września 2021
Reklama
miniaturka

Dzień w warsztacie (cz. 1) – wymiana filtra oleju

Dla mechaników zajmujących się zawodowo naprawami samochodów, ale też wielu kierowców, wymiana oleju i filtra (czy filtrów) to operacja nieskomplikowana, zaliczana do tzw. szybkiego serwisu. A jednak i przy niej bywają popełniane mniejsze i większe błędy.

miniaturka

Najpierw hak, potem gaz

Instalacja gazowa i hak holowniczy to dwa popularne elementy wyposażenia, które nie muszą się wykluczać. W większości przypadków samochód może mieć zamontowane jedno i drugie, ale jeśli jest to możliwe, warto zadbać o prawidłową kolejność wykonywanych prac.

miniaturka

Oleje wzajemnie niezamienne

Podstawową funkcją środków smarnych jest zmniejszenie tarcia między współpracującymi ze sobą elementami. Czy wobec tego w awaryjnej sytuacji moglibyśmy np. dolać oleju silnikowego do skrzyni biegów lub oleju przekładniowego do silnika?

miniaturka

Nakładki SHIM – sposób na drgania klocków hamulcowych

Jedna z przyczyn niestabilnej pracy hamulców oraz ich obniżonej sprawności mogą być drgania jakie pojawiają się na powierzchniach ciernych. Prowadzić one mogą również do zmniejszenia trwałości hamulców a także wywoływać wibracje odczuwalne przez osoby jadące pojazdem. Producenci klocków hamulcowych różnymi metodami starają się więc ograniczyć te drgania, zaś jednym z ważnych sposobów jest stosowanie tzw. nakładek SHIM.

miniaturka

Ładowarki NOCO do warsztatów

Do spadku sprawności akumulatora może dojść bez względu na porę roku, ale faktem jest, że najwięcej takich sytuacji zdarza się w okresie jesienno-zimowym. NOCO oferuje mechanikom inteligentne ładowarki ułatwiające serwisowanie akumulatorów.

miniaturka

LKQ Europe otworzyło katowickie centrum innowacji i obsługi

Oficjalnie zainaugurowana została działalność nowego centrum innowacji i obsługi LKQ w Katowicach. Już teraz w nowo otwartym ośrodku cyfrową transformacją zajmuje się ponad 30 pracowników, w tym eksperci ds. technologii cyfrowych. Na najbliższe lata planowane jest powiększenie zespołu do 250 osób.

miniaturka

"Przechodniu, tu się kiedyś produkowało", czyli czy zamienimy fabryki na pomniki

NA WSTECZNYM: Zanosi się, że polski przemysł motoryzacyjny zostanie w dużym stopniu rozmontowany zupełnie po cichu, i po części fabryk zostaną tylko pamiątkowe tablice. Wzięło nas te refleksje, ponieważ na warszawskiej Woli, w zapyziałej niegdyś części dzielnicy, w której głównie mieściły się różne magazyny, a dziś jest eleganckie osiedle, stanął monument w formie pięknie odrestaurowanego silnika z ciężarówki marki Tatra.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info