Tytuł: Polski czworołapiec, który wyprzedził amerykańskiego rysia

WARSZTATOWIEC.info środa, 8 września 2021
miniaturka

Nie żyje Małgorzata Werkowska – żegnamy naszą Przyjaciółkę

Po długiej walce z chorobą zmarła Małgorzata Werkowska – dyrektor marketingu Grupy MotoFocus, związana z naszą firmą niemal od początku jej działalności. Odeszła przedwcześnie, pozostawiając po sobie pustkę nie do zapełnienia. Choć zmagała się z ciężką, stale postępującą chorobą, ani na chwilę nie utraciła pogody ducha i niepohamowanej chęci życia. Jej niepoprawny optymizm do samego końca zadziwiał nas i imponował. Planowała powrót do pracy. Niestety nagły atak choroby przekreślił wszelkie zamiary. Małgosia odeszła w wieku 54 lat.

miniaturka

Zawieszenie pneumatyczne – na co zwracać uwagę przy naprawie

Elementy zawieszenia pneumatycznego podlegają normalnemu zużyciu eksploatacyjnemu i trzeba je od czasu do czasu wymieniać. Najczęściej powodem problemów są przepuszczające powietrze rękawy gumowe w miechach pneumatycznych.

miniaturka

Jak uszkodzić paskowy rozrząd?

Witold Rogowski, trener techniczny HEPU Germany, analizuje w jaki sposób można doprowadzić do awarii zespołu napędu układu rozrządu podczas montażu zestawu z paskiem zębatym.

miniaturka

Procedura wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów GM GA6L45R samochodu BMW 323i (2007-2012)

Skrzynia biegów GA6L45R spotykana w samochodach BMW 323i produkowanych w latach 2007-2012 różni się od przekładni firmy ZF, które znacznie częściej montowane są w autach monachijskiej wytwórni. W związku z tym należy w niej stosować inny olej – w przypadku produktów marki Ravenol olej o oznaczeniu ATF Dexron VI.

miniaturka

Akumulator gotowy na chłody

Przed sezonem jesiennym warto skontrolować akumulator i jeśli trzeba wymienić go na nowy, np. wykonany w technologii Carbon Boost 2.0, która dobrze sobie radzi w ekstremalnych temperaturach – radzą specjaliści Exide.

miniaturka

Reflektory OSRAM LEDriving do Volkswagena Golfa VII FL

Firma OSRAM wprowadziła na rynek reflektory do Volkswagena Golfa VII po liftingu. Właściciele tego popularnego także na naszych drogach samochodu mogą legalnie poprawić zasięg reflektorów, a co za tym idzie także bezpieczeństwo. Dodatkowym atutem zmiany świateł halogenowych na oparte na LED jest ich atrakcyjny wygląd.

miniaturka

Nowe retrofity LED i lampy warsztatowe Philips

Philips zaprezentował nowości na polskim rynku: nową generację retrofitów LED Ultinon Pro6000 SL, serię lamp warsztatowych Xperion oraz udoskonalony Penlight.

miniaturka

Katalog firmy MEWA

Nowe wydanie katalogu firmy MEWA 2021/22 produktów renomowanych marek liczy 288 stron, na których znajdują się informacje o ponad 10 000 artykułów, w tym nowości w asortymencie rękawic roboczych i obuwia ochronnego.

miniaturka

NA WSTECZNYM: Polski czworołapiec, który wyprzedził amerykańskiego rysia

Polska myśl techniczna, choć skromna, ma w dorobku wiele ciekawych, lecz niewykorzystanych konstrukcji. Jedna z nich był ciągnik z napędem na wszystkie koła EH 4x4, który wyprzedził swoją epokę, ale nie wyszedł poza fazę prototypu.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info