Tytuł: Gdzie się podłączyć, czyli elektromobilność bez ładowarki

WARSZTATOWIEC.info środa, 18 sierpnia 2021
Reklama
miniaturka

Koło pasowe ze sprzęgiełkiem

Koło pasowe z wbudowanym sprzęgiełkiem jednokierunkowym, coraz powszechniej stosowane we współczesnych samochodach, należy wymieniać po ok. 100 tys. km – nawet jeśli wygląda jeszcze na całkiem sprawne.

miniaturka

Subaru Forester - kontrolka ciśnienia oleju zapala się podczas jazdy

Firma Autodata prowadzi poradnik Autodocta, w którym prezentowane są rozwiązania mniej lub bardziej typowych, ale na ogół trudnych do zdiagnozowania problemów pojawiających się podczas naprawy samochodów. Tym razem specjaliści zmierzyli się z niedomaganiem gnębiącym pochodzące z 2013 roku Subaru Forester napędzane silnikiem 2.0.

miniaturka

Retrofity do lamp pomocniczych

Retrofity LED kojarzone są przede wszystkim jako alternatywa dla żarówek halogenowych montowanych w głównych reflektorach. Philips oferuje jednak tego typu źródła światła także do oświetlenia pomocniczego, wskazując przy tym, że jasny i dynamiczny sygnał podejmowanego manewru przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drodze.

miniaturka

Międzynarodowy finał Young Car Mechanic

Do walki o tytuł Najlepszego Młodego Mechanika 2021 roku staną uczniowie europejskich szkół technicznych i zawodowych. Międzynarodowy finał 5. edycji konkursu odbędzie się 21-22 sierpnia 2021 r. w Centrum Szkoleniowym Inter Cars w Cząstkowie Mazowieckim.

miniaturka

Sterowiec ZF nad Polską

Już niedługo, bo w dniach 11-16 września br. nad południową Polską będzie latał sterowiec w barwach koncernu ZF. W ten sposób firma ta promuje swoją globalną strategię rozwoju mobilności nowej generacji „Next Generation Mobility. NOW”.

miniaturka

LKQ Europe tworzy nową strukturę i usprawnia działalność

LKQ Europe kończy wdrażanie specjalnego programu integracji podmiotów wchodzących w skład spółki. W ten sposób powstaje jedna spójna firma o usprawnionej strukturze międzynarodowej, która ma pozwolić organizacji w pełni wykorzystać potencjał płynący z jej skali.

miniaturka

Nissens się ściga i testuje

Na torze Hungaroring rozpoczęły się zawody European Truck Racing Championship. We wszystkich trzech rozegranych wyścigach na najwyższych stopniach podium stawali kierowcy jeżdżący ciężarówkami, w których za chłodzenie silnika odpowiadają podzespoły marki Nissens.

miniaturka

NA WSTECZNYM: Gdzie się podłączyć, czyli elektromobilność bez ładowarki

Dziennik Gazeta Prawna” przeprowadził niedawno ćwiczenie, którego konkluzja jest następująca: mieszkańcy bloków zaprojektowanych przed 2019 rokiem są zdani wyłącznie na publiczne stacje ładowania. To zaś oznacza krążenie samochodem w poszukiwaniu wolnego stanowiska i znacznie wyższe koszty, przez co sens ekonomiczny zakupu elektrycznego auta – czy to narodowego, czy z importu – jest żaden.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info