Tytuł: Miasteczko Żerań, czyli symboliczny koniec FSO

WARSZTATOWIEC.info środa, 11 sierpnia 2021
Reklama
miniaturka

Neutralne klimatycznie paliwo z gejzera

Islandia, skalista wyspa zamieszkana przez potomków wikingów, słynie z gorących źródeł. Gejzery to wielka atrakcja turystyczna, ale tryskającą spod ziemi gorącą wodę można również wykorzystać do napędu samochodów.

miniaturka

Nie chodzi, nie chłodzi

Zdarza się, że pozornie prosta sprawa nagle przybiera nieoczekiwany obrót i wszystko się komplikuje. Po zamontowaniu nowej części pojawiają się bowiem nowe kłopoty.

miniaturka

Range Rover Evoque – problemy ze zmianą biegów i nietypowe odgłosy dochodzące z przekładni

W poradniku Autodocta prezentowane są rozwiązania mniej lub bardziej typowych, ale na ogół trudnych do zdiagnozowania problemów pojawiających się podczas naprawy samochodów. Tym razem sprawa dotyczy kłopotów przy zmianie przełożeń oraz nietypowych odgłosów dochodzących ze skrzyni biegów Range Rovera Evoque.

miniaturka

Objawy zużycia amortyzatorów

Choć amortyzatory zużywają się stopniowo, przez co łatwo przyzwyczaić się do ich gorszego działania, w końcu pojawiają się wyraźne oznaki, że tracą sprawność. Sygnałów takich nie wolno bagatelizować, gdyż amortyzatory mają istotny wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

miniaturka

Utylizacja z korzyściami

Bio Service to program zapewniający nie tylko odbiór odpadów warsztatowych. To także program, który daje serwisom realne, policzalne w złotówkach, korzyści.

miniaturka

Absorbent do wszystkich cieczy

W ofercie marki febi pojawił się ostatnio nowy produkt – absorbent MultiPLUS. Środek ten znajduje zastosowanie przy każdej działalności związanej z cieczami, także, a może nawet szczególnie, w warsztatach samochodowych.

miniaturka

NA WSTECZNYM: Miasteczko Żerań, czyli symboliczny koniec FSO

Wraz z wykupieniem terenów dawnej Fabryki Samochodów Osobowych pod budowę osiedli, nadszedł ostateczny i nieodwołalny koniec tych zakładów. A nam, którzy jeszcze to i owo pamiętają, pozostaje mieć nadzieję, że deweloper wywiąże się z obietnicy i zostawi choć bramę oraz muzeum, gdzie będzie można zobaczyć, co się kiedyś robiło w „miasteczku Żerań”.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info