Tytuł: Przepijemy naszej babci domek cały, czyli kto martwi się o państwowe

WARSZTATOWIEC.info środa, 4 sierpnia 2021
Reklama
miniaturka

Ostrożny optymizm w polskim sektorze motoryzacyjnym

Mimo że sytuacja na rynku motoryzacyjnym nie wróciła jeszcze do stanu sprzed pandemii, producenci motoryzacyjni wykazują wzrost przychodów i z umiarkowanym optymizmem patrzą w przyszłość, choć liczą się z nadejściem kolejnej fali pandemii.

miniaturka

Bateryjny dogmat, czyli przemysł na kursie kolizyjnym

Zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami płynącymi z Komisji Europejskiej, polityka „Zielonego Ładu” nie miała zakazywać technologii silników spalinowych, a jedynie wskazać kierunek rozwoju. Tymczasem propozycja Komisji zakładająca stuprocentową redukcję emisji CO2 do 2035 roku oznacza ni mniej ni więcej tylko zakaz stosowania konwencjonalnego napędu.

miniaturka

Jak montować kierunkowe klocki hamulcowe

Kierunkowe klocki hamulcowe są stosunkowo nowym produktem na rynku. Ich wymiana, poza tym, że muszą być zamontowane w określonej pozycji, w zasadzie nie różni się od wymiany klocków standardowych.

miniaturka

ZF Aftermarket online na targach we Frankfurcie

Po raz pierwszy targi techniki motoryzacyjnej Automechanika Frankfurt przybiorą formę wydarzenia hybrydowego. Oczywiście na imprezie tej nie zabraknie firmy ZF Aftermarket.

miniaturka

Nowe referencje w ofercie Valeo Service

Valeo Service systematycznie rozbudowuje swoją ofertę. Tylko w ostatnich tygodniach powiększyła się ona o 338 nowych referencji.

miniaturka

W Pabianicach produkują żarówki od 100 lat

W tym roku mija setna rocznica rozpoczęcia produkcji żarówek w Pabianicach. Obchody jubileuszu są nie tylko pretekstem do przypomnienia ciekawej historii, ale i do ogłoszenia ważnych planów marki Philips.

miniaturka

NA WSTECZNYM: Przepijemy naszej babci domek cały, czyli kto martwi się o państwowe

Fabryki powinno się budować za prywatne pieniądze. Wtedy jest komu martwić się o wydaną kasę, liczyć, sprawdzać, pilnować. Natomiast państwowa forsa jakoś nikomu snu nie mąci. Pensje wpływają, premie za trud i znój są przyznawane, państwo zapewnia „stabilność projektu”, więc można tak budować tę państwową fabrykę marzeń i sto lat.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info