Tytuł: Fabryka samochodów rządowi w prezencie

WARSZTATOWIEC.info środa, 14 lipca 2021
Reklama
miniaturka

Eksperci o przyszłości GVO

Za niecałe dwa lata wygasa unijne rozporządzenie MV BER/GVO. Nie wiemy jeszcze, czy zostanie ono przedłużone i w jakiej formie, ale jedno jest pewne – niezależny rynek wciąż go potrzebuje, a jego brak grozi monopolizacją ze strony producentów samochodów – wyjaśniają eksperci.

miniaturka

Klienta warsztatu profil statystyczny

Klienci warsztatów bywają różni – jedni z góry zgadzają się na wszystkie niezbędne naprawy i wymiany, inni każą się mechanikowi tłumaczyć z każdego drobiazgu. Są kierowcy sympatyczni, ale zdarzają się i pieniacze. Na podstawie badań można jednak stworzyć profil klienta statystycznego i sprawdzić, czy i jak zmienił się on w ostatnich latach.

miniaturka

Czy Bruksela skaże silniki spalinowe na śmierć?

Komisja Europejska ma wkrótce ogłosić nowe limity emisji CO2 dla pojazdów. Według kuluarowych plotek rozważany jest radykalny scenariusz przewidujący redukcję o 60% dla nowych samochodów do 2030 roku i o 100% do 2035. Byłby to wyrok śmierci wydany na silniki spalinowe, a koszty społeczne tej decyzji będą gigantyczne – ostrzega Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM).

miniaturka

Chrysler Grand Voyager - lampka ostrzegawcza awarii silnika

Firma Autodata, poza zbieraniem i udostępnianiem rozmaitych informacji dotyczących napraw samochodów, prowadzi także poradnik Autodocta, w którym prezentowane są rozwiązania trudnych do zdiagnozowania problemów, z jakimi mogą spotkać się mechanicy. Tym razem omawianym problemem jest usterka Chryslera Grand Voyager, w którym zapalała się lampka ostrzegawcza awarii silnika, a w pamięci sterownika zapisywał się kod usterki P2463.

miniaturka

Urlopowo-samochodowe akcesoria

Sezon wakacyjnych wyjazdów w pełni. Eksperci firmy OSRAM radzą więc jakie w związku z tym zabrać ze sobą akcesoria, które mogą się okazać przydatne nie tylko w samochodzie.

miniaturka

Inter Cars wśród największych firm w Polsce

Według „Gazety Finansowej” Inter Cars jest jednym z najważniejszych polskich przedsiębiorstw, dlatego też dystrybutor części znalazł się w najnowszym raporcie gazety.

miniaturka

NA WSTECZNYM: Fabryka samochodów rządowi w prezencie

O tym, że elektryczne samochody będziemy ładować prądem z węgla, a dopłacać już nie tylko do nierentownych kopalń, ale i samych elektryków – pisaliśmy przed tygodniem. Dziś kolejne doniesienia z frontu walki o narodową elektromobilność. Najpierw jednak zagadka: co – zdaniem rządu – trzeba zrobić, by zbudować ekologiczną fabrykę ekologicznych samochodów na ekologiczną baterię? Oczywiście, trzeba najpierw wyciąć las.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info