Tytuł: Mój elektryk dopłaci, czyli dotacje do aut na prąd

WARSZTATOWIEC.info środa, 7 lipca 2021
Reklama
miniaturka

eCall ofiarą 5G?

Rozwój sieci 5G zmienia świat, dając ogromny impuls do rozwoju praktycznie wszystkich gałęzi gospodarki i wielu dziedzin życia. Przeobrażenia obejmą również motoryzację, umożliwiając coraz szersze zastosowanie rozwiązań telematycznych. Jednym z pierwszych przykładów jest zapowiedź operatorów telekomunikacyjnych, że wkrótce zamierzają na rzecz nowej technologii porzucić 2G/3G, które wykorzystywane były przez systemy eCall.

miniaturka

Cyfryzacja siłą napędową transportu

Wszystko w naszym życiu staje się coraz bardziej cyfrowe, począwszy od możliwości sprawdzenia zawartości lodówki za pomocą smartfona, a skończywszy na łączeniu się z zespołem znajdującym się na drugim końcu świata. Nie inaczej jest w branży transportowej. Coraz częściej technologia wkracza do akcji i rozwiązuje problemy zarówno producentów, jak i menedżerów flot.

miniaturka

Zapalanie z przeszkodami

Sprawny samochód z silnikiem wysokoprężnym zatankowany odpowiednim do pory roku paliwem powinien bez problemu zapalać niezależnie od aury. Jeśli zaczyna się narowić, lepiej od razu udać się do serwisu, zamiast czekać, aż problem się dodatkowo skomplikuje.

miniaturka

Retrofity LED marki OSRAM legalne także w Austrii

OSRAM jako pierwszy producent retrofitów LED, uzyskał dopuszczenie do ich stosowania na drogach w Austrii. To drugi, po Niemczech, europejski kraj, w którym można legalnie stosować retrofity LED OSRAM w niektórych samochodach, wyposażonych fabrycznie w reflektory halogenowe.

miniaturka

NOCO BOOST X - nowa linia urządzeń rozruchowych

Z początkiem wakacji firma NOCO uzupełnia gamę urządzeń rozruchowych do akumulatorów o linię X. Jej wyróżnikiem jest efektywniejsza bateria, co przekłada się na większe walory użytkowe, nie tylko w sytuacjach awaryjnych.

miniaturka

Hak holowniczy na urlopowe wypady ze sprzętem

Haki holownicze cieszą się coraz większą popularnością. Dotyczy to przede wszystkim haków z kulą wypinaną automatycznie, którą można demontować na czas jej nieużywania. Oprócz standardowych zastosowań, haki holownicze mogą być akcesorium, umożliwiającym montaż np. bagażnika rowerowego albo holowanie przyczepy ze skuterem wodnym. To sprawia, że są one świetnym rozwiązaniem dla osób, które lubią aktywnie spędzać wolny czas.

miniaturka

Kolejna edycja MILWAUKEE Tour

Marka MILWAUKEE, znana m.in. z produkcji narzędzi akumulatorowych, ręcznych, akcesoriów, a także modułowego systemu składowania PACKOUT™, wróciła na polskie drogi z kolejną edycją MILWAUKEE Tour.

miniaturka

ZF rozbudowuje zakład w Częstochowie

Koncern ZF inwestuje w swoją fabrykę w Częstochowie, gdzie produkowane są elementy elektroniczne dostarczane producentom samochodów.

miniaturka

NA WSTECZNYM: Mój elektryk dopłaci, czyli dotacje do aut na prąd

Znów wraca pomysł dopłat do zakupu samochodów elektrycznych, o czym można przeczytać w rządowym programie o przewrotnej nazwie „Mój elektryk”. Cała koncepcja przypomina stary jak Matka Ziemia kawał z importu o tych, co ukradli cysternę ze spirytusem, spirytus sprzedali, a pieniądze przepili.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info