Tytuł: Chwała fiaciorowi – 30 lat temu zakończono produkcję „dużego fiata”

WARSZTATOWIEC.info środa, 30 czerwca 2021
Reklama
miniaturka

Czipowy deficyt nadal grozi – jak uniezależnić europejską motoryzację?

Zakłócenia dostaw półprzewodników opóźniły produkcję 500 000 pojazdów na całym świecie, a niedobory tych elementów mogą być odczuwalne również w 2022 roku. Producenci części i komponentów uważają, że zapewnienie odpowiedniego poziomu dostępności układów półprzewodnikowych powinno być jednym z priorytetów Unii Europejskiej.

miniaturka

Mercedes-Benz Citan - niedziałające światła, kierunkowskazy i klakson

Właściciel Mercedesa-Benz Citan z 2013 roku skarżył się na niedziałające światła zewnętrzne, kierunkowskazy, spryskiwacze i wycieraczki oraz sygnał dźwiękowy. Specjaliści Autodata pomogli w wyjaśnieniu tej sprawy.

miniaturka

COTEC, czyli krótsze pierwsze hamowania

Do tej pory powszechnie uznawano, że nowe, niedotarte klocki hamulcowe nie gwarantują takiej skuteczności hamowania jak klocki dotarte. Powłoka COTEC stosowana przez firmę TRW sprawia jednak, że klocki będące w fazie docierania cechują się zwiększonym współczynnikiem tarcia i tym samym zapewniają krótszą drogę hamowania.

miniaturka

TIME-SERT – system do naprawy gwintów

Uszkodzony gwint otworu to typowy problem przed którym stają mechanicy samochodowi. Würth Polska zapewnia, że system do naprawy gwintów TIME-SERT®, który oferuje, gwarantuje skuteczną i pewną naprawę uszkodzonych gwintów.

miniaturka

Oleje MPM Oils do jednośladów w ofercie ELIT Polska

Marka MPM, pod którą oferowana jest pełna gama olejów i płynów samochodowych, rozszerza swój asortyment o oleje do motocykli, skuterów i motorowerów. Producent zmodyfikował i ulepszył receptury olejów przeznaczonych zarówno do silników dwu, jak też czterosuwowych. Wszystkie oleje dostępne są już w ofercie sieci ELIT Polska.

miniaturka

GlobalOne – spotkanie partnerów

15 czerwca 2021 r. odbyło się wirtualne spotkanie wszystkich partnerów międzynarodowej grupy zakupowej GlobalOne, zrzeszającej ważnych graczy działających na rynku wtórnym. W spotkaniu wzięła udział również firma Auto Partner SA, jako jeden z głównych partnerów grupy.

miniaturka

BorgWarner o zrównoważonym rozwoju

Firma BorgWarner opublikowała raport zatytułowany „Evolving For All” (Ewoluując dla wszystkich). Kompleksowy raport obejmuje kilka zasadniczych elementów, w tym strategię zrównoważonego rozwoju i zarządzania firmy BorgWarner, kluczowe wskaźniki wydajności, reakcję na COVID-19, integrację przejętej firmy Delphi Technologies i inne.

miniaturka

NA WSTECZNTM: Chwała fiaciorowi – 30 lat temu zakończono produkcję „dużego fiata”

Polski Fiat 125p to kawał historii naszej motoryzacji, nie tylko dlatego, że produkowany był przez ćwierć wieku. Przyczynił się on również do rozwoju całego polskiego przemysłu motoryzacyjnego, bo dzięki niemu w kraju powstały zakłady wytwarzające rozmaite komponenty. W nowych warunkach ekonomicznych fabryki te stały się zalążkiem branży produkcji części motoryzacyjnych, która dziś jest jednym z filarów polskiej gospodarki.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info