Tytuł: Blaszane skrzynki w kolorze oranżowym za dwa miliony, czyli warszawska myśl urzędnicza

WARSZTATOWIEC.info środa, 16 czerwca 2021
Reklama
miniaturka

Turbo Test Duo, czyli wyważarka do rdzeni oraz maszyna do kalibracji turbosprężarek w jednym

W najbliższych latach można się spodziewać wzrostu zapotrzebowania na usługi polegające na diagnostyce, naprawach, regeneracji i regulacji turbosprężarek. Polska firma CIMAT ma w tej dziedzinie wiele do zaproponowania warsztatom, które chciałyby się  zająć taką działalnością.

miniaturka

Opel Zafira - wyciek płynu chłodzącego

Dla mechaników samochodowych Autodata to także poradnia, do której można się zwrócić w razie problemów ze skutecznym usunięciem awarii. I właśnie z tej możliwości skorzystali mechanicy zajmujący się pewnym Oplem Zafirą cierpiącym na wyciek płynu chłodzącego.

miniaturka

Volvo krótkowidz

Czasem dość banalne awarie okazują się mieć tak nietypowe przyczyny, że zarówno użytkownik jak i mechanik zaczynają tęsknić do czasów, kiedy samochody miały prostszą konstrukcję. Choć oferowany przez nie komfort jazdy był wtedy niższy w porównaniu do zapewnianego przez współczesne auta, to jednak obsługa nastręczała zdecydowanie mniej kłopotów.

miniaturka

ENRG – nowa marka akumulatorów

Oferta Inter Cars została wzbogacona o akumulatory ENRG. Nową markę wyróżnia m.in. szeroka oferta produktowa obejmująca także akumulatory wykonane w najnowszej technologii AGM i EFB, które są przeznaczone do pojazdów o najwyższym zapotrzebowaniu na energię.

miniaturka

Neolux wprowadza retrofity LED do reflektorów

Należąca do OSRAM marka Neolux poszerza ofertę swoich źródeł światła dla motoryzacji o retrofity LED, zastępujące tradycyjne żarówki H4 i H7.

miniaturka

Sportowe paski RPM firmy Gates w katalogu online

Rosnąca liczba użytkowników uprawiających różne odmiany sportów motorowych sprawia, że popyt na specjalistyczne części sukcesywnie rośnie. Dlatego też firma Gates wprowadziła do swoich katalogów online sygnowane marką RPM paski rozrządu i paski napędu osprzętu silnika.

miniaturka

Producentom brakuje stali, Komisja Europejska głucha na argumenty

Komisja Europejska chce przedłużyć o kolejne trzy lata obowiązywanie mechanizmu ochrony unijnego rynku stali. Tymczasem coraz bardziej ograniczony dostęp do tego surowca obniża konkurencyjność europejskiego przemysłu motoryzacyjnego i zagraża tysiącom miejsc pracy, również w Polsce.

miniaturka

Blaszane skrzynki w kolorze oranżowym za dwa miliony, czyli warszawska myśl urzędnicza

Żadnymi pieniędzmi nie szasta się równie swobodnie jak nie swoimi. Mistrzami w tej dyscyplinie są oczywiście urzędnicy, zarówno państwowi jak i municypalni. Wyłożyć na, projekt, budowę, przecięcie wstęgi, chwilę później dojść do wniosku, że bez sensu, znów wyłożyć, tym razem na rozbiórkę czy demontaż – jakiż to problem.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info