Tytuł: Do przyjaciół Duńczyków, czyli dlaczego przymusowa elektromobilność to poroniony pomysł

WARSZTATOWIEC.info środa, 26 maja 2021
Reklama
miniaturka

Wymiana paska rozrządu w Oplu Insignia 2.0 DTH

Opel Insignia z silnikiem 2.0 DTH to dość popularny model na naszych drogach, a przez to i w warsztatach, niemniej przystępując do wymiany w nim paska rozrządu warto przypomnieć sobie całą instrukcją montażową dotyczącą tej operacji, aby przez przypadek nie popełnić jakiegoś błędu, który może mieć przykre skutki. Warto też zapewnić sobie dostęp do informacji technicznych dostępnych na portalu WWW.REPXPERT.PL .

miniaturka

Płukanie układu klimatyzacji

Dlaczego ważne jest dbanie o czystość układu klimatyzacji i czy jego płukanie jest obowiązkowe? W jaki sposób przeprowadzić płukanie, by skutecznie usunąć zanieczyszczenia? Odpowiedzi na te pytania przygotowali specjaliści z firmy Nissens specjalizującej się w elementach do układów chłodzenia i klimatyzacji.

miniaturka

MINI Clubman -  klikające dźwięki z tylnego zawieszenia

Firma Autodata, oprócz swej zasadniczej działalności polegającej na gromadzeniu i udostępnianiu rozmaitych informacji dotyczących części zamiennych oraz obsługi i napraw pojazdów, prowadzi także poradnik Autodocta, w którym prezentowane są rozwiązania typowych, ale trudnych do zdiagnozowania problemów pojawiających się przy naprawie samochodów.

miniaturka

NOCO BOOST jako latarka i powerbank

Problem z akumulatorem może przydarzyć się w każdej chwili. Z tego powodu wielu kierowców wozi w samochodzie kable rozruchowe. O wiele bardziej praktycznym i wszechstronnym rozwiązaniem są urządzenia rozruchowe NOCO BOOST – zapewniają przedstawiciele marki.

miniaturka

DENSO powiększa gamę rozruszników

O 18 nowych rozruszników wzbogaciła się oferta firmy DENSO kierowana na rynek części zamiennych.

miniaturka

Nissens rozbudowuje ofertę turbosprężarek

Turbosprężarki zajmują ważne miejsce w ofercie firmy Nissens, więc ich gama jest systematycznie rozbudowywana. Ostatnio wzbogaciła się o kolejnych 13 pozycji i w sumie obejmuje już 156 referencji.

miniaturka

Q Service Castrol w miejsce Norauto

Kolejne serwisy samochodowe poszerzyły sieć Q Service Castrol. Tym razem do programu dołączyły warsztaty z Warszawy, Poznania, Zabrza i Marek, które zastąpią w tych miejscach obiekty sieci Norauto.

miniaturka

Inter Cars wśród największych polskich eksporterów

Tygodnik „Wprost” przygotował zestawienie „Polskich Ambasadorów”, czyli największych eksporterów. Na tej liście znalazł się również największy polski dystrybutor części samochodowych – Inter Cars, zajmując wysokie 35. miejsce.

miniaturka

NA WSTECZNYM: Do przyjaciół Duńczyków, czyli dlaczego przymusowa elektromobilność to poroniony pomysł

Duński rząd wzywa Komisję, by ta wprowadziła w 2030 roku całkowity zakaz sprzedaży na terenie UE nowych pojazdów wyposażonych w silniki spalinowe. No więc w naszych polskich warunkach elektryczne auta z salonu to pomysł z baśni Andersena, a te jak wiadomo, na ogół źle się kończą.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info