Tytuł: Wycinka żywcem, czyli dlaczego z samochodów znikają katalizatory

WARSZTATOWIEC.info środa, 5 maja 2021
Reklama
miniaturka

Zawór rozprężny i jego wpływ na pracę klimatyzacji i trwałość sprężarki

Niesprawny zawór rozprężny ma negatywny wpływ na parametry przepływu czynnika w układzie klimatyzacji i, w rezultacie, na wydajność i trwałość całego systemu. Po pierwsze praca układu zostaje wtedy zaburzona, przez co na ogół występują problemy z niewystarczającym schładzaniem powietrza napływającego do kabiny pojazdu. Po wtóre zakłócenia w przepływie czynnika skutkują nadmiernym obciążeniem i złym smarowaniem sprężarki.

miniaturka

Retrofity wybieraj świadomie

Półki sklepowe z samochodowymi źródłami światła niemal uginają się pod retrofitami LED, czyli diodowymi zamiennikami klasycznych żarówek, także halogenowych, przeznaczonych do głównego oświetlenia pojazdów. Niestety, w takim gąszczu łatwo się pogubić – zwłaszcza, że cena niektórych produktów potrafi być bardzo atrakcyjna.

miniaturka

Ładowanie i spoczynek – jak działa cewka zapłonowa

Podczas pracy z mechanicznymi układami zapłonowymi dobrze jest wiedzieć, czym jest czas ładowania i okres spoczynku cewki zapłonowej. Eksperci DENSO wyjaśniają, jak działa ładowanie cewki w różnych układach zapłonowych i przy różnych prędkościach obrotowych silnika oraz z jakiego powodu mogą wystąpić związane z tym typowe problemy z zapłonem.

miniaturka

Opel Astra – „klikający” odgłos z okolic słupka A

Dla mechaników samochodowych Autodata to nie tylko źródło przeróżnych informacji potrzebnych przy obsłudze i naprawach pojazdów, ale także poradnia, do której można się zwrócić w razie problemów ze skutecznym usunięciem awarii. I właśnie z tej możliwości skorzystali mechanicy zajmujący się pewnym Oplem Astrą z 2010 roku.

miniaturka

Drugie życie samochodowych baterii

Obecnie mniej niż 5% akumulatorów litowych jest poddawanych recyklingowi. Biorąc pod uwagę wpływ produkcji baterii na środowisko oraz zasoby naturalne, stanowi to istotny problem.

miniaturka

Elastomery a płyny eksploatacyjne

Jedną z cech, jaką muszą charakteryzować się wszystkie stosowane w motoryzacji płyny eksploatacyjne jest tzw. zgodność materiałowa. Mówiąc inaczej, każdy płyn musi zostać przetestowany pod kątem jego reakcji z materiałami, z którymi się styka, szczególnie zaś z szeroko stosowanymi w pojazdach elastomerami.

miniaturka

Nowe opakowania produktów Valeo

Valeo wprowadza nową szatę graficzną opakowań swoich produktów przeznaczonych dla sektora B2B. Już wkrótce na magazynowych półkach zaczną się pojawiać kartony z charakterystycznym wzorem.

miniaturka

NA WSTECZNYM: Wycinka żywcem, czyli dlaczego z samochodów znikają katalizatory

Katalizatory stanowią cenny łup dla złodziei wycinających je z zaparkowanych aut, a to dlatego że zawierają platynę, rod i pallad. Metali tych nie da się z katalizatorów wydobyć domowymi sposobami, dlatego przestępcy upłynniają fanty w oficjalnie działających skupach odpadów warsztatowych. Dopóki zamienianie złodziejskiego łupu na gotówkę będzie tak łatwe a paserstwo udające legalną działalność będzie dalej spokojnie funkcjonować, dopóty problem kradzieży katalizatorów nie zmniejszy się ani trochę.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info