Tytuł: Będzie wolniej, czyli jak producenci samochodów wprowadzają nowe ograniczenia prędkości

WARSZTATOWIEC.info środa, 28 kwietnia 2021
Reklama
miniaturka

Jak zadbać o zawieszenie auta po zimie?

Wiosna to najlepszy czas na przeprowadzenie kompleksowego przeglądu zawieszenia. Po zimie często pojawiają się usterki, a bagatelizowanie niepokojących objawów może prowadzić do dalszych uszkodzeń.

miniaturka

Ford S-MAX - czujnik deszczu nie steruje pracą wycieraczek

Mechanicy, którzy napotkali problem z czujnikiem deszczu w Fordzie S-MAX i nie bardzo byli w stanie go samodzielnie rozwiązać, zwrócili się do specjalistów Autodata z prośbą o pomoc.

miniaturka

Zmiany w gamie świec zapłonowych DENSO

DENSO systematycznie modyfikuje gamę swych świec zapłonowych dostarczanych na rynek wtórny. Tym razem japońska firma poinformowała o wprowadzeniu do oferty 16 nowych świec Iridium Long Life i usunięciu z niej 8 świec z asortymentu Iridium Tough oraz Iridium Power.

miniaturka

Bezobsługowe akumulatory STARLINE w ofercie ELIT Polska

W samochodach znaleźć możemy różne rodzaje akumulatorów, ale w osobowych najczęściej spotykane są tzw. wapniowe, które nie wymagają uzupełniania elektrolitu, co czyni je bezobsługowymi. I właśnie tego typu baterie marki STARLINE pojawiły się w ofercie ELIT Polska.

miniaturka

Duchy CEPIK-u ciągle żywe

Z twierdzeniem o ogromnej liczbie błędów w Centralnej Ewidencji Pojazdów nie polemizują nawet ministerstwa zaangażowane na przestrzeni kilku lat w tworzenie i prowadzenie bazy. Niestety, na błędne dane wciąż powołują się niektóre media i politycy, pomijając to, że w bazach widnieje kilka milionów „martwych dusz” – pojazdów, których faktycznie nie ma.

miniaturka

Amortyzatory KYB w wodorowej Toyocie

Fima KYB pochwaliła się, że została dostawcą amortyzatorów do napędzanej ogniwami wodorowymi Toyoty Mirai drugiej generacji.

miniaturka

Kolejny krok do neutralności klimatycznej

W środę 21 kwietnia osiągnięte zostało wstępne porozumienie Rady i Parlamentu Europejskiego w sprawie Europejskiego prawa o klimacie, będącego jednym z kluczowych elementów Europejskiego Zielonego Ładu.

miniaturka

NA WSTECZNYM: Będzie wolniej, czyli jak producenci samochodów wprowadzają nowe ograniczenia prędkości

Koncern Renault zadeklarował, iż produkowane przezeń samochody będą miały fabrycznie ograniczoną prędkość maksymalną do 180 km/h. Francuski producent zapowiedział również, że będzie swoje pojazdy wyposażał w systemy analizujące czy kierowca przestrzega przepisów i zapisujące w nieulotnej pamięci błędy i wykroczenia prowadzącego auto. Można w tym miejscu wyobrazić sobie, że zebrane dane o złym prowadzeniu będą przekazywane nie tylko ubezpieczycielom, wpływając na koszt polisy, ale i policji. W kolejnym kroku system pewnie od razu naliczy punkty karne i pobierze z konta opłatę za mandat.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info