Tytuł: Urzędowe piętno po dzwonie – czy samochody po szkodzie całkowitej będą miały to wpisane do dowodu rejestracyjnego?

WARSZTATOWIEC.info środa, 21 kwietnia 2021
Reklama
miniaturka

Początki i przyszłość filtracji kabinowej

Od braku filtra po wymianę 2 razy do roku, od przecierania szyby gąbką po zaawansowane systemy filtracji i klimatyzacji – czy zastanawiasz się czasem skąd się wzięła filtracja kabinowa?

miniaturka

Kolejna nowość firmy Nissens – zawory rozprężne klimatyzacji

Niedawno Nissens Automotive wprowadził do swej oferty elektrycznie sterowane turbosprężarki z kierownicami spalin o zmiennej geometrii, a już do trafiła do niej kolejna nowa linia produktów. Tym razem są to zawory rozprężne, które wzbogaciły i tak bardzo szeroką gamę części do układu klimatyzacji.

miniaturka

Nowe etykiety na opony

Od 1 maja 2021 roku wchodzą nowe wymogi europejskie dotyczące etykiet i oznaczeń na oponach. Nowym rozporządzeniem objęte zostaną również opony autobusowe i ciężarowe.

miniaturka

e-Catalog, czyli mobilny Katalog Online

Inter Cars od wielu lat z powodzeniem oferuje swoim klientom rozbudowane narzędzie jakim jest Katalog Online. Czy warto więc mieć mobilny e-Catalog, skoro dotychczas używana aplikacja się sprawdziła?

miniaturka

Nowa linia płynów Shell do chłodnic

Shell wprowadza do oferty płyny chłodzące Shell Coolant. Nowe produkty zostały opracowane tak, by spełniać wymagania wynikające z wydajności nowoczesnych silników samochodów osobowych i ciężarowych.

miniaturka

Oczyszczacz powietrza Philips – ulga dla alergików

Wraz z nastaniem czasu pylenia roślin rozpoczyna się udręka alergików. Philips proponuje rozwiązanie mogące poprawić ich samopoczucie podczas podróży samochodem.

miniaturka

100 oszyldowanych warsztatów NexusAuto

Na setnym warsztacie, z ponad 120 polskich serwisów należących do sieci NexusAuto, pojawiło się oszyldowanie. Jest to więc dobry czas na małe podsumowanie.

miniaturka

NA WSTECZNYM: Urzędowe piętno po dzwonie – czy samochody po szkodzie całkowitej będą miały to wpisane do dowodu rejestracyjnego?

W Polsce pojęcie szkody całkowitej w ogóle nie jest zdefiniowane. O tym czy do szkody całkowitej doszło, decyduje ubezpieczyciel, który sam oszacowuje, czy korzystniejsze jest dla niego sfinansowanie naprawy uszkodzonego samochodu, czy też wypłacenie odszkodowania w wysokości teoretycznej wartości auta i pozostawienie właściciela z niesprawnym wozem.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info