Tytuł: Wróżby rynkowe, czyli co dalej z samochodami używanymi

WARSZTATOWIEC.info środa, 14 kwietnia 2021
Reklama
miniaturka

System start-stop i jego wpływ na układ rozrządu

By spełnić systematycznie zaostrzane przepisy dotyczące zmniejszenia zużycia paliwa i emisji spalin producenci pojazdów coraz chętniej sięgają po wymyślony już dawno temu system start-stop. Niestety nie pozostaje on bez wpływu na wiele systemów samochodu, w tym układ rozrządu, a nawet pompę cieczy chłodzącej.

miniaturka

Jaguar XF - nadmierne dymienie z wydechu

Mechanicy z pewnego warsztatu zwrócili się do specjalistów Autodata o radę w sprawie Jaguara XF 2012 z wysokoprężnym silnikiem 3.0 biturbo. Właściciel pojazdu narzekał na nadmierny dym wydobywający się z układu wydechowego.

miniaturka

Dezynfekcja klimatyzacji w warsztacie – na co zwrócić uwagę

Upały nam na razie raczej nie grożą, niemniej warto już pomyśleć o dezynfekcji klimatyzacji. Błędem jest czyszczenie jej dopiero wtedy, gdy poczujemy brzydki zapach, ponieważ świadczy on o obecności drobnoustrojów i pleśni.

miniaturka

Audionatręctwa pana Tadeusza

Choć samochód to nie filharmonia, są użytkownicy, którzy niczym wytrawni melomani wsłuchują się w dźwięki wydawane podczas jazdy przez pojazd, a każdy szmer niewiadomego pochodzenia przyprawia ich o niepokój.

miniaturka

Nowa technologia firmy Tomex Hamulce

Z roku na rok rosną wymagania stawiane producentom okładzin ciernych, co jest efektem stosowania w samochodach coraz mocniejszych silników. Wyzwaniu temu stawia czoła firma TOMEX Hamulce, która wprowadziła w ostatnim czasie kolejną modyfikację do swojej produkcji – technologię HybriTech.

miniaturka

ILPRO307, czyli lampa nie tylko dla profesjonalistów

Dobre oświetlenie stanowiska pracy to podstawa sprawnego i bezpiecznego działania, zarówno w przypadku mechaników, jak i amatorów majsterkowania w garażu. Dla jednych i drugich niezwykle użyteczna będzie więc wydajna lampa warsztatowa, której można użyć punktowo do oświetlenia podzespołów wymagających naprawy.

miniaturka

Bądź odpowiedzialny! Trzymaj ręce na kierownicy

Z początkiem kwietnia rozpoczęła się akcja społeczna „Bądź odpowiedzialny! Trzymaj ręce na kierownicy”, która została zainicjowana przez działającą w branży rozruszników i alternatorów spółkę AS-PL przy współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Techniki Jazdy Autodrom Pomorze.

miniaturka

NA WSTECZNYM: Wróżby rynkowe, czyli co dalej z samochodami używanymi

Przewidywanie sytuacji na rynku, przynajmniej w dłuższej perspektywie, należałoby powierzyć nie instytutom, ale tarocistkom i astrologom. Analitycy polegają bowiem na danych, którymi w danej chwili dysponują, tymczasem rynek może stanąć na głowie z powodów, których przewidzieć się nie da, o ile oczywiście prognoza nie zostanie przygotowana we współpracy z renomowaną wróżką.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info