Tytuł: Wodór w paście, czyli (być może) przyszłość motoryzacji

WARSZTATOWIEC.info środa, 24 lutego 2021
Reklama
miniaturka

5 mitów na temat technologii start-stop

Choć system start-stop wymyślony został całe lata temu i obecnie spotkać go można w wielu samochodach, wciąż zdania na jego temat bywają podzielone. W efekcie krąży na jego temat wiele niesprawiedliwych mitów.

miniaturka

Dayco przestrzega - nie pomyl tych pasków

Firma Dayco przestrzega przed zamianą jej nowego paska rozrządu 941162 i będącego od dłuższego czasu w ofercie paska 941096, choć mają one taką samą liczbę zębów o identycznym profilu.

miniaturka

Naprawa wieloetapowa

Czasem zdarza się, że nawet trafne wyciąganie wniosków z prawidłowo przeprowadzonych czynności diagnostycznych nie pozwala od razu ustalić przyczyny awarii. Dochodzi się do tego krok po kroku, przy czym ważne jest, by postawić krok ostatni.

miniaturka

Zakupy części w czasach pandemii

Mniej napraw związanych z dużym przebiegiem, większe zapotrzebowanie na części warunkujące rozruch silnika – przedstawiciele sieci ProfiAuto wskazali najważniejsze trendy dotyczące sprzedaży części samochodowych w 2020 roku. Kilka pierwszych tygodni nowego roku pokazało, że znajdują one kontynuację w 2021 roku.

miniaturka

Cyberkradzieże samochodów i ich danych

Nowoczesne samochody coraz częściej korzystają z rozwiązań telekomunikacyjno-informatycznych. Coraz częściej można też pojazdami sterować zdalnie, za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Wiążą się z tym jednak pewne zagrożenia.

miniaturka

Shell wprowadza neutralne emisyjnie środki smarne

Shell ogłosił, że będzie oferować neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla oleje i środki smarne przeznaczone do samochodów osobowych, ciężarowych z silnikami wysokoprężnymi oraz dla przemysłu.

miniaturka

NA WSTECZNYM: Wodór w paście, czyli (być może) przyszłość motoryzacji

Bank pomysłów wzbogacił się właśnie o kolejny ciekawy wynalazek - oto opracowano sposób magazynowania wodoru w formie półpłynnej pasty, która teoretycznie mogłaby służyć do napędu samochodów. Życie uczy, że od laboratoryjnego sukcesu do masowego zastosowania wynalazku wiedzie długa i kręta droga, próbować jednak warto, bo...

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info