Tytuł: Służba cyberbezpieczeństwa, czyli jak wykolegować niezależne warsztaty

WARSZTATOWIEC.info środa, 17 marca 2021
Reklama
miniaturka

Niezależny rynek ofiarą cyberbezpieczeństwa?

Upowszechnienie technologii informatycznych w motoryzacji sprawiło, że podobnie jak komputery i smartfony, także i samochody wystawione są na ataki hakerów. W Unii Europejskiej trwają dyskusje na temat przepisów zapewniających pojazdom bezpieczeństwo cybernetyczne. Niestety przy tej okazji próbuje się przeforsować rozwiązania, które ograniczą swobodną konkurencję na rynku i uderzą w niezależne warsztaty.

miniaturka

Nowy cennik i pierwsze haki Steinhof do elektryków

Steinhof, polski producent haków holowniczych, przygotował nowy ich cennik na 2021 rok. W publikacji znalazło się wiele nowych pozycji, wśród nich przeznaczone do samochodów z roczników od 2014 do 2020 roku, w tym pojazdów elektrycznych (Audi E-Tron).

miniaturka

Akcja promocyjna BILSTEIN

BILSTEIN rozpoczął globalną kampanię promującą zakup produktów tej marki. Prowadzona jest pod hasłem „Mechaniku, postaw na BILSTEIN” i potrwa do 30 kwietnia 2021 lub wyczerpania zapasów promocyjnych.

miniaturka

Nowości w ofercie Valeo Service

W ostatnich kilku tygodniach Valeo wprowadziło do swojej oferty 193 nowe produkty. Można wśród nich znaleźć części do samochodów osobowych oraz dostawczych.

miniaturka

Pierwszy olej silnikowy Shell neutralny emisyjnie

Shell wprowadza do oferty w Polsce i na innych rynkach w Europie neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla oleje silnikowe z rodziny Shell Helix Ultra 0W.

miniaturka

Portal dla całego rynku

Całkowicie zmodernizowany portal ZF Aftermarket ma być platformą służącą wszystkim uczestnikom rynku: od warsztatów samochodowych, przez hurtownie, aż do autoryzowanych partnerów serwisowych ZF.

miniaturka

TEXA - 20 lat diagnostyki motocykli

TEXA świętuje wyprodukowanie 20-tysięcznego urządzenia z serii Navigator TXB, interfejsu diagnostycznego zaprojektowanego do naprawy motocykli i quadów. Osiągnięcie to zbiegło się z rocznicą dwudziestolecia wejścia firmy na rynek diagnostyki motocykli.

miniaturka

Jak działają cewki zapłonowe?

Choć współczesne układy zapłonowe z cewkami znacznie różnią się od pierwszych układów tego rodzaju – głównie ze względu na zastosowanie elektroniki – to zasada ich działania od 100 lat jest taka sama.

miniaturka

NA WSTECZNYM: Służba cyberbezpieczeństwa, czyli jak wykolegować niezależne warsztaty

Wszystko wskazuje, że antyhakerskie regulacje uderzą przede wszystkim w niezależne warsztaty, którym dostęp do danych zostanie zamknięty przed nosem na trzy spusty. Być może samochody w ogóle nie będą miały gniazda OBD, a diagnozować je będzie można tylko po połączeniu z fabrycznym serwerem

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info