Tytuł: Czipów zabrakło, samochodów mniej – czyli o tym, jak motoryzacja stała się zakładnikiem elektroniki

WARSZTATOWIEC.info środa, 24 marca 2021
Reklama
miniaturka

Skoda Yeti - silnik w trybie awaryjnym, pali się EPC

Firma Autodata jest dobrze znana mechanikom samochodowym, jako bogate źródło informacji na temat przeglądów, konserwacji, diagnostyki i napraw pojazdów. Prowadzi również poradnik Autodocta, w którym prezentowane są rozwiązania typowych, ale trudnych do zdiagnozowania awarii i niedomagań.

miniaturka

Bio Service, czyli ochrona środowiska i zysk z recyklingu

Ochrona środowiska to temat, który coraz mocniej wybrzmiewa w branży motoryzacyjnej. Właściciele serwisów pod groźbą wysokich kar administracyjnych muszą spełniać coraz to nowe obowiązki. Z pomocą przychodzi program Bio Service, stworzony przez Inter Cars.

miniaturka

Jedna lampa, wiele funkcji

Firma OSRAM stale aktualizuje swoją ofertę lamp warsztatowych. Niedawno ich gama powiększyła się o lampę LEDinspect PRO Space 1000, która ma postać trzech osobnych, oddzielnie ustawianych głowic, dzięki czemu można doświetlić różne obszary tego wymagające.

miniaturka

Z czym wiosną do akumulatora?

Motocykle, w przeciwieństwie do samochodów, są w naszym kraju pojazdami sezonowymi i zimę często spędzają całkiem zapomniane. Przy próbie ich uruchomienia po kilku miesiącach postoju pojawiają się często problemy , zaś przyczyną największych, jak wskazuje praktyka, jest układ elektryczny, a konkretnie – akumulator.

miniaturka

Nowe filtry kabinowe w nowych pudełkach

DENSO rozszerzyło ofertę filtrów kabinowych o osiem numerów części jakości OE. Nowe pozycje katalogowe to cztery filtry standardowe i cztery filtry z węglem aktywnym.

miniaturka

Konkursowe Ople rozdane

Do końca dobiegła rozpoczęta w zeszłym akcja promocyjna, jaką firma Moto-Profil zorganizowała dla swych partnerów handlowych. Jej finałem było przekazanie zwycięzcom 24 Opli Corsa Elegance o łącznej wartości ponad 1,6 miliona złotych.

miniaturka

Więcej AquaBlade na rynku wtórnym

Valeo poszerza ofertę innowacyjnych wycieraczek AquaBlade™ na rynku wtórnym. Pod marką SWF zostały wprowadzone referencje przeznaczone do autobusów marek Setra Kässbohrer i Mercedes-Benz.

miniaturka

Spodnie warsztatowe za zakup oleju

Trwa promocja Total Polska skierowana do kierowców i właścicieli pojazdów ciężarowych. Od 1 marca 2021 roku przy zakupie beczki oleju TOTAL RUBIA TIR 8900 10W40 o pojemności 208 litrów można otrzymać spodnie warsztatowe Total Rubia za jedyne 1 zł netto.

miniaturka

NA WSTECZNYM: Czipów zabrakło, samochodów mniej

Światowe media donoszą, że fabryki samochodów w Europie i Stanach Zjednoczonych wstrzymują produkcję, ponieważ brakuje, uwaga: nie blachy głęboko tłocznej, ale mikroczipów. Z tego powodu przemysł samochodowy może odnotować w tym roku dodatkowe 60 miliardów dolarów strat, a globalna produkcja spadnie o kolejne 10%.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info