Tytuł: Na Nowy Rok z umiarkowanym optymizmem

WARSZTATOWIEC.info środa, 30 grudnia 2020
Reklama
 

Kończący się na szczęście rok 2020 był dla motoryzacji wyjątkowo podły. Pandemia dała się we znaki, jeszcze zanim dotarła na dobre do Europy, a to z powodu zamykanych w Azji fabryk i przerwanych z tego powodu łańcuchów dostaw, co powodowało problemy z utrzymaniem ciągłości produkcji. Potem koronawirus już osobiście rozłożył Stary Kontynent na obie łopatki, a słowo „kwarantanna” wyciągnięte z jakiejś zakurzonej gabloty specjalistów zakaźników trafiło do języka potocznego i wyłazi z każdego kąta.

Spowolnienie gospodarek przełożyło się na gwałtowny spadek popytu na nowe samochody, ale pandemia nie zapomniała również o aftermarkecie. Ludzie mniej jeżdżą, więc też rzadziej naprawiają. Krótko mówiąc, po latach – lepszych lub nieco gorszych, ale mimo wszystko dla branży udanych – nadciągnęła pandemiczna burza, a grad wytłukł nam rabatki.

Burze mają jednak to do siebie, że przechodzą. Na świecie zaczęły się wreszcie tak wyczekiwane masowe szczepienia, a specjaliści mówią już o początku końca tej przeklętej zarazy. W branży motoryzacyjnej, niczym przebiśniegi, pojawiają się oznaki optymizmu. Firmy nie mówią już o zabijaniu witryn dechami, ale nieśmiało wspominają o inwestycjach. Wszystko wskazuje na to, że można powoli wypatrywać lepszych dni.

Niektórzy mogą uznać, że nasz optymizm jest nieuzasadniony, a przynajmniej przedwczesny. Być może. Ale wolimy myśleć pozytywnie, bo mamy już dość ograniczania, zamykania i odwoływania oraz siedzenia przed komputerem.

Życzymy zatem wszystkim naszym Czytelnikom szczęśliwego Nowego Roku! Wierzymy, że będzie lepszy. Dużo lepszy niż ten. A może nawet całkiem dobry.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 
miniaturka

Rozrząd Jej Królewskiej Mości

Ta oto warsztatowa przypowieść pokazuje, że trzeba korzystać z dokumentacji technicznej, kierując się przy tym zasadą ograniczonego (odrobinę) zaufania.

miniaturka

Kolumnowe, najazdowe, słupowe...

Popularne niegdyś w warsztatach samochodowych kanały już dawno ustąpiły miejsca podnośnikom, bo te mechanikom znacznie ułatwiają pracę . O ile oczywiście zostały odpowiednio dobrane.

miniaturka

Pomysł na legalne retrofity LED

Stosowanie niektórych retrofitów zostało ostatnio zalegalizowane w Niemczech. Jednak ich używanie ograniczono do konkretnych modeli LED-owych zamienników i lamp wybranych samochodów. Zaletą polskiego rozwiązania jest to, że nie ma żadnych ograniczeń co do użytych zamienników i reflektorów, jeśli tylko taka konkretna para lepiej oświetla drogę i nie oślepia innych kierowców.

miniaturka

Czyste powietrze we wnętrzu każdego auta

Urządzenie oczyszczające powietrze w kabinie samochodu może być integralnym elementem wyposażenia pojazdu, ale wcale nie musi, więc z rozwiązania tego mogą korzystać także użytkownicy starszych aut.

miniaturka

Entertrade z nagrodą

Firma Entertrade, właściciel marki KAMOKA, została laureatem przyznawanej przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców nagrody „Dobra Firma” w kategorii „Najlepszy Innowator”.

miniaturka

UFI inwestuje w przyszłość

Firmy motoryzacyjne od wielu dekad zaangażowane w rozwój konwencjonalnych napędów spalinowych myślą o dywersyfikacji i technologiach przyszłości. Wśród tych graczy myślących o przyszłości w dłuższej, strategicznej perspektywie jest UFI Filters.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info