Tytuł: Tajemnica lotu Elona Muska

WARSZTATOWIEC.info środa, 9 grudnia 2020
Reklama
 

Czujni internauci wykryli, że na stronie flightradar.com pojawił się zapis dotyczący samolotu Gulfstream G650 ER o numerze rejestracyjnym N628TS, który to samolot przyleciał do Warszawy z Berlina, postał dwie godziny na Lotnisku Chopina, po czym znów wzbił się w powietrze i odleciał do Kalifornii. Wiadomość stała się medialnym newsem i przyczynkiem do spekulacji, a to dlatego że odrzutowiec należy do samego Elona Muska. Z kronikarskiego obowiązku podajemy co ciekawsze hipotezy na temat celu tajemniczego lotu.

Wedle pierwszej hipotezy Musk przyleciał do Polski omówić z naszym rządem przyszły podział stref wpływów pomiędzy Teslą a naszą narodową Mizerą, którą już niebawem będziemy produkować i zalewać nią światowe rynki motoryzacyjne.

Ta śmiała, a nawet karkołomna supozycja ma również swoją wersję lajt. Mówi ona, że owszem, Musk wpadł jak po ogień, ale z propozycją dla naszych decydentów, aby Mizerę produkować w budowanej właśnie gigafabryce Tesli pod Berlinem. Krótko mówiąc, chodzi o to, żeby narodowy polski samochód elektryczny był robiony w Niemczech, bo to jedyna realna koncepcja stworzenia polskiej marki.

Trzeci wariant supozycji elektromobilnych też jest związany z berlińskim zakładem. Muskowi chodziło mianowicie o to, żeby znaleźć chętnych do pracy. I dlatego właśnie kopnął się do Warszawy, bo w Berlinie sami hipsterzy i artyści, a ci mają umiarkowaną ochotę codziennie zasuwać do fabryki.

Czwarty wariant całkowicie przeczy trzem poprzednim i nie ma nic wspólnego z produkcją elektrycznych samochodów. Otóż genialny przemysłowiec, prywatnie miłośnik gier komputerowych, posłał samolot po płytę z grą Cyberpunk 77 polskiej firmy CD Projekt Red, żeby sobie popykać jeszcze przed oficjalną premierą.

Piąty domysł ma charakter plotkarsko-celebrycki. Otóż samolot przyleciał po pewną modelkę zniewalającej urody i zabrawszy ją na pokład odleciał do słonecznej Kalifornii. Inni prostują, że to nie modelka, ale niezwykle kompetentna sekretarka, odpowiednik panny Potts z filmu „Iron man”, którego bohater, Tony Stark był na Musku wzorowany.

Szósta, ostatnia hipoteza podoba się nam najbardziej. Jak wiadomo Elon Musk to nie tylko samochody elektryczne, ale również podbój kosmosu. Nie tak dawno cały świat podziwiał załogowy lot w kosmos statku Dragon zbudowanego przez SpaceX. No więc twórca kosmicznej firmy miał przybyć do Warszawy na konsultacje z naszymi specjalistami od wielkich wizji i lewitowania na orbicie.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
miniaturka

Motoryzacyjne podsumowanie roku – wyniki, analizy, nastroje

W tym roku XV Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego organizowany przez SDCM odbył się online. Nie z wyboru oczywiście – „pomógł” COVID-19. Jednak komentarze osób, które uczestniczyły w tym ważnym wydarzeniu potwierdzają, że poza formułą nic się nie zmieniło, bo uczestnicy jak zawsze otrzymali dużą dawkę merytorycznej wiedzy.

miniaturka

Kulawa cytryna

Ważną sprawą jest nie tylko dostęp do szczegółowych danych technicznych, ale również chęć do korzystania z nich, co obowiązkowo powinno być nawykiem każdego warsztatowca.

miniaturka

Kiedy padnie akumulator

Zbliża się zima, a wraz z nią mogą pojawić się trudności z rozruchem samochodu. „Pożyczanie” prądu jest już nie na czasie, bo każdy kierowca może sobie poradzić w prostszy sposób.

miniaturka

Druga odsłona akcji #pomagamypomagać

Pandemia koronawirusa to wciąż ogromny problem, również dla mechaników. Z myślą o nich Inter Cars wspólnie ze swymi dostawcami przygotowali kolejną odsłonę akcji #pomagamypomagać. Dzięki temu już niedługo 8,5 tysiąca warsztatów otrzyma paczki, które pomogą chronić zdrowie pracowników serwisów oraz klientów.

miniaturka

Codziennie nagroda w świątecznym konkursie KYB

W świątecznym, czy raczej przedświątecznym, konkursie zorganizowanym przez firmę KYB, który będzie trwać od 12 do 23 grudnia, wśród uczestników codziennie rozlosowana zostanie nagroda.

miniaturka

Michelin – ćwierć wieku w Olsztynie

Mija właśnie 25 lat odkąd olsztyńska fabryka opon jest częścią Grupy Michelin. Dziś zakład ten jest największym producentem ogumienia w Polsce, a jednocześnie największym pracodawcą na Warmii i Mazurach.

miniaturka

Inter Cars i ExxonMobil rozszerzają współpracę

Inter Cars podpisał nową umowę z firmą ExxonMobil, która będzie miała przełożenie na współpracę obu podmiotów w Europie.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info