Tytuł: Monty Python i samochody elektryczne

WARSZTATOWIEC.info środa, 25 listopada 2020
Reklama
 

W słynnym filmie „Monty Python i Święty Graal” złośliwi francuscy okupanci odpierają atak rycerzy króla Artura na zamek, bombardując ich żywym inwentarzem, w tym krową wystrzeloną za pomocą katapulty.

Coś z pythonowskiej groteski jest również w ostatnich manewrach brytyjsko-niemieckich w motoryzacji. Najpierw rząd Jej Królewskiej Mości zapowiedział złotymi ustami premiera Johnsona, że od 2030 roku w Zjednoczonym Królestwie nie będą już rejestrowane samochody z napędem spalinowym, albowiem Wielka Brytania rozpoczyna zieloną rewolucję, dzięki czemu będzie czystsza, zdrowsza i piękniejsza.

Ekolodzy oczywiście zareagowali na te enuncjacje entuzjastycznie, natomiast eksperci twierdzą, że plany Johnsona są niemal tak samo realne jak nasz narodowy „milion aut elektrycznych” zapowiedziany przez innego motoryzacyjnego wizjonera. Na razie bowiem nie ma nawet szkieletu systemu, który miałby przyczynić się do tak szybkiego rozwoju elektromobilności. Nikt więc nie chce postawić choćby orzechów przeciw funtom, że rządowa zapowiedź się ziści.

Koncern BMW najwyraźniej uznał obietnice Johnsona za przejaw angielskiego poczucia humoru i dopasował się do konwencji. Zastosował bowiem francuską taktykę ze „Świętego Graala”, katapultując do Wielkiej Brytanii... silniki spalinowe. Bawarczycy postanowili otóż przenieść do swoich brytyjskich zakładów produkcję konwencjonalnych jednostek. W zamian zaś w Lipsku uruchomią produkcję nowej generacji Mini Countrymana. Decyzja ta wywołała w Anglii prawdziwą konsternację, albowiem synowie Albionu byli święcie przekonani, że Mini to motoryzacyjna kwintesencja brytyjskości i auta tej marki mogą być wytwarzane wyłącznie na Wyspach, gdyż inaczej nikt samochodów tych nie będzie chciał kupować. Ech, naiwni Rycerze Okrągłego Stołu...

Tym, którzy nie oglądali, lub nie pamiętają filmu Monty Pythona należy się wyjaśnienie, że Francuzi broniący zamku stroili w kierunku rycerzy Artura małpie miny, wystawiali języki i grali na nosie. Zdaje się, że podobnie właśnie robi BMW, brutalnie rozwiewając brytyjskie sny o dawnym motoryzacyjnym imperium.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 
miniaturka

Nowa lampa warsztatowa OSRAM

Za sprawą nowej lampy inspekcyjnej LEDinspect Heli 1000 doświetlenie podwozia, gdy samochód znajduje się na podnośniku, jest niezwykle skuteczne, a przez to praca mechanika bardzo komfortowa – podaje firma OSRAM, producent lampy.

miniaturka

Filmy KYB w TecDoc  

Podczas wyszukiwania amortyzatorów KYB w katalogu TecDoc, obok szczegółowych informacji na temat wybranej referencji, pojawia się również film instruktażowy, o ile jest on dostępny dla wybranej części.

miniaturka

Nowości na nowej platformie internetowej

Wirtualny Salon „Nissens Showroom” to nowa platforma internetowa duńskiego producenta z branży motoryzacyjnej. Służyć ma prezentacji wszelkich informacji dotyczących nowych wyrobów firmy Nissens.

miniaturka

Więcej świec DENSO Iridium Long Life

DENSO rozszerzyło ofertę świec zapłonowych Iridium Long Life o siedem nowych numerów katalogowych.

miniaturka

Nowa kampania Exide na Motointegratorze

Exide Technologies, producent akumulatorów marki Centra i Exide, rozpoczął działania komunikacyjne na platformie Motointegrator.com.

miniaturka

Kalendarz ProfiAuto na 2021 rok

Już wkrótce do partnerów, współpracowników oraz fanów marki ProfiAuto trafi kalendarz na rok 2021. Tak jak w przypadku poprzednich kalendarzy powstał on według oryginalnego pomysłu. Tym razem łączącego części zamienne, piękne kobiety oraz artystyczną zabawę grafiką i kolorem.

miniaturka

Cyfryzacja w czyściwach

Firma MEWA zajmująca się dostarczaniem przemysłowych czyściw wielokrotnego użytku konsekwentnie wprowadza do swoich procesów technologie cyfrowe.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info