Tytuł: Rajdówki dla skarbówki

WARSZTATOWIEC.info środa, 12 sierpnia 2020
Reklama
 

Prasa doniosła, że warszawska Izba Administracji Skarbowej ogłosiła przetarg na 32 samochody. Wymagania stawiane pojazdom są tak szczegółowo sformułowane (wymiary, prześwit, moc, pojemność silnika, napęd na wszystkie koła itd.), że oczywiście zupełnie przypadkowo spełnia je tylko jeden jedyny model samochodu, mianowicie Audi S3 quatro.

Szaremu podatnikowi, który czyta coś takiego, przyjść mogą do głowy następujące myśli. Czy nie można by znowelizować ustawy o zamówieniach publicznych i dopisać do niej ustęp, który stanowi, że w przypadku samochodów zamawianych przez przedstawicieli administracji państwowej, kupujący mogą sobie wybrać dowolne auto z katalogu? Wówczas nie trzeba by już się chwytać lewą ręką za prawe ucho i wymyślać wymagań przetargowych tak, by spełniał je wyłącznie upatrzony pojazd. Po co władza ma się tak gimnastykować, ma w końcu ważniejsze rzeczy na głowie.

Podatnik szarak zapewne zastanawia się też, po co właściwie skarbówce 300-konne „hot hatche”? Czyżby inspektorzy skarbowi mieli zamiar wszczynać pościgi za nierzetelnymi podatnikami niczym filmowy Frank Bullitt?

Nie ma wątpliwości, że jest kogo łapać. Na przykład na ulicach polskich miast grasują obecnie sprzedawcy czereśni, którzy uszczuplają dochody budżetu państwa, nie wydając klientom paragonów. Dzięki flocie rajdówek-skarbówek czereśniowe nadużycia nie będą już uchodzić sprawcom bezkarnie.

Jako legaliści kibicujemy naszemu fiskusowi i mamy nadzieję, że już niedługo rozpisane zostaną nowe przetargi - na jachty motorowe z sypialnią i barkiem przeznaczone do ścigania pitowskich chachmęciarzy na morzu oraz odrzutowce dyspozycyjne z salonką do przechwytywania vatowskich aferzystów w powietrzu.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 
miniaturka

Diesle i olej do dwusuwów

Wciąż jeszcze można spotkać się z opinią o zbawiennym wpływie oleju do silników dwusuwowych (2T) dodanego do oleju napędowego. Zastosowanie go ma poprawiać smarowanie pompy wysokiego ciśnienia i wtryskiwaczy oraz poprawiać kulturę pracy silnika. Jednak w przypadku co nowocześniejszych diesli jednocześnie wysoce negatywnie wpływa na trwałość powszechnie montowanego przy nich filtra DPF.

miniaturka

Wokół turbo, czyli Evoron

Znacznie rozszerzona oferta turbosprężarek, uzupełniona jeszcze o podzespoły niezbędne do ich regeneracji, to najnowsze wieści z działu Inter Cars zarządzającego tym asortymentem. Szczególnie ciekawym punktem w ofercie wydają się gotowe do montażu turbosprężarki marki Evoron.

miniaturka

OSRAM do bagażnika

Chyba nikt nie wybiera się w wakacyjną podróż z myślą, że coś mu się przydarzy, ale lepiej być przygotowanym na niespodzianki. Dlatego firma OSRAM poleca akcesoria, które mogą okazać się pomocne w niespodziewanej sytuacji.

miniaturka

Pierścienie do pomiaru bicia tarcz hamulcowych

Bardzo ważne dla poprawności pomiaru bicia tarcz hamulcowych jest to, by były one dobrze zamocowane. Pomocne do tego są stożkowe pierścienie adaptacyjne służące jako podkładki dystansowe, oferowane przez firmę Textar.

miniaturka

Amortyzatory z plastikowymi osłonami

W ofercie firmy ZF Aftermarket pojawiły się amortyzatory Sachs do pojazdów użytkowych z plastikowymi rurami ochronnymi, dzięki którym są one mniej narażone na działanie czynników sprzyjających korozji.

miniaturka

W promocji Varta dodatkowe nagrody za zdjęcie

Biorąc udział w konkursie fotograficznym ogłoszonym w ramach promocji „Varta. Wystartuj na nowo” jej uczestnicy mogą liczyć na dodatkowe nagrody.

miniaturka

Cash back za opony

Za zakup wybranych opon letnich, zimowych i całorocznych firmy Michelin i Hankook, klienci Inter Cars otrzymają cash back, czyli rabat posprzedażny.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info