Tytuł: Flip i Flap w warsztacie

WARSZTATOWIEC.info środa, 10 czerwca 2020
Reklama
 

Zza wielkiej wody nadeszła taka oto zabawna informacja. W jednym z warsztatów w Jacksonville na Florydzie z podnośnika spadł samochód, model Chevrolet Corvette. To, samo w sobie, nie byłoby zabawne, gdyby nie fakt, że warsztat... opublikował zdjęcie zdemolowanego auta na Instagramie, na nie zaś natknął się właściciel samochodu, któremu widok roztrzaskanego (dosłownie, bo auto ma nadwozie z laminatów) cacka na kołach za dwie czapki pieniędzy nie poprawił humoru.

Po co mechanicy wstawili owo zdjęcie na Instagram, pozostaje jeszcze nieustalone. Jeśli dla zgrywy, to niewątpliwie odnieśli sukces. Jeśli dla rozgłosu – również gratulujemy pomysłu, choć nie jesteśmy pewni, czy akurat ta forma reklamy przysporzy warsztatowi nowych klientów.

Pozostaje jeszcze wyjaśnić, jakim cudem „korweta” wzięła i spadła z podnośnika. Oczywiście przyczyną był błąd człowieka. Tak się bowiem składa, że najnowszy sportowy „chevy” ma, w przeciwieństwie do poprzedników, centralnie umieszczony silnik, a tym samym inny rozkład mas. Zmiana ta zapewne okazała się korzystna na torze, jednak w warsztacie stała się przyczyną katastrofy. Nie doszłoby do niej, gdyby mechanik zasięgnął informacji w internecie i prawidłowo podłożył łapy podnośnika.

Piszemy o tej florydzkiej hecy trochę dla śmiechu, ale za to z morałem. A jest on taki mianowicie, że internet stał się podstawowym narzędziem pracy również w warsztacie. Należy tylko odpowiednio się nim posługiwać. Zamiast zamieszczać w sieci materiały pasujące do slapstickowej komedii z repertuaru Flipa i Flapa, lepiej postarać się, żeby strona internetowa warsztatu była żywa i zawierała ważne informacje, a nie wisiała przez całe lata bez żadnych zmian, zastygła niczym mucha w bursztynie. Szczególnie ważne jest to teraz, w czasach pandemii, kiedy znaczna część aktywności zawodowej przeniosła się do sieci, a wielu potencjalnych klientów, zanim pofatyguje się do warsztatu osobiście, najpierw zasięgnie o nim informacji w internecie.

Warto też korzystać z rozmaitych kursów online, które uruchomili dystrybutorzy i producenci części. Skoro da się zdalnie uczęszczać do szkoły i studiować, równie dobrze można się szkolić. Im wyższe będą nasze zawodowe kompetencje, tym mniejsze ryzyko, że narobimy sobie w warsztacie bigosu jak koledzy z Florydy.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 
miniaturka

Naprawa sprzęgła w Mini One

Nie zawsze ciężka praca sprzęgła jest spowodowana niesprawnością jego samego. Dowodzi tego przypadek pewnego Mini One 1.6 z 2003 roku, w którym przy przebiegu 170 tysięcy kilometrów pojawiła się taka właśnie niesprawność.

miniaturka

Inter Cars wśród największych

Deszcze prestiżowych wyróżnień spadł ostatnio na firmę Inter Cars. Największy polski dystrybutor części zamiennych, należący również do ścisłej europejskiej czołówki w swej branży, znalazł się na wysokiej pozycji w kilku prestiżowych zestawieniach.

miniaturka

Auto Partner w rankingach

W opublikowanym przez tygodnik „Wprost” rankingu 200 Największych Polskich Firm spółka Auto Partner znalazła się na 133. pozycji, a co istotne, notowana jest w tym zestawieniu już kolejny rok z rzędu.

miniaturka

Naprawa jednym kliknięciem

Nowa aplikacja ProfiAuto umożliwia skorzystanie z usług warsztatu oraz płatność bez wychodzenia z domu. Jeśli wybierzemy odpowiednią opcję, mechanik sam przyjedzie po nasz samochód. Rozwiązanie to zostało opracowane m.in. z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie kierowców.

miniaturka

Nowa aplikacja firmy MEWA

Szybką kontrolę odzieży roboczej używanej przez pracowników umożliwia klientom firmy MEWA aplikacja „MEWA ME“. Dzięki niej można w dowolnym momencie przesłać życzenia odnośnie napraw odzieży, a po konsultacji, także dotyczące jej rozmiarów.

miniaturka

Kolejny alternator w ofercie AS-PL

Firma AS-PL poszerzyła swoją ofertę produktów o alternator z linii Standard przeznaczony do samochodów: Citroen Evasion, Citroen Xsara, Citroen ZX, Fiat Ulysse, Peugeot 306, Peugeot 405, Peugeot 406.

miniaturka

Nowości ze stacji Shell

Gama produktów dostępnych na stacjach paliwowych firmy Shell jest systematycznie powiększana i zmieniana stosownie do oczekiwań klientów. Oto ostatnio pojawiło się tych stacjach kilka nowości.

miniaturka

Young Car Mechanic bez finału

Pandemia koronawirusa sprawiła, że inicjatywy takie jak konkurs Young Car Mechanic z powodów bezpieczeństwa musiały zostać odwołane lub znacząco zmieniła się ich formuła. Nie oznacza to jednak, że organizatorzy porzucili ten projekt.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »
Zobacz naszą nową politykę prywatności.

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info