Tytuł: Złote pukle, czyli gender w warsztacie

WARSZTATOWIEC.info środa, 20 Maj 2020
Reklama
 

Parę tygodni temu opisaliśmy warsztatowe pustki w znajomym warsztacie, które nastały po tym, jak spadła na nas pandemia. Przyznajemy, że wyglądało to wszystko ponuro, a nawet depresyjnie. Wczoraj redakcja Warsztatowca zawitała tam ponownie i ku swojej radości skonstatowała, że atmosfera się poprawiła. Na placu znów są samochody i nawet stara wierzba, którą tuż przed czasowym zamknięciem warsztatu szef ogolił „na łyso”, powypuszczała nowe zielone witki. – Działamy normalnie, klienci przyjeżdżają – rzucił mrukowaty pryncypał, który po staremu latał między stanowiskami jak kot z pęcherzem.

Był to widok budujący i dający nadzieję, że końcówka tego zimnego maja będzie pogodniejsza, a branży znów zacznie świecić słonko.

Wizyta w znajomym warsztacie była zresztą pełna wrażeń i niespodzianek. Przy jednym z samochodów dostrzegliśmy oto ulubionego mechanika, pana Radka, który coś tam właśnie odkręcał kluczem pneumatycznym. I kiedy już z ust wyrwało się nam rubaszne: „Czołem, panie Radku! Jakże miło widzieć człowieka dobrej roboty”, z konsternacją dostrzegliśmy, że panu Radkowi spod czapeczki spływają na ramiona pukle jasnych włosów. Było to tym bardziej zaskakujące, że do tej pory fryzura pana Radka miała charakter szczątkowo-wspomnieniowy. Jak łatwo się domyślić, nie był to jednak pan Radek. Osobą, z którą go niefortunnie pomyliliśmy, okazała się najprawdziwsza mechaniczka samochodowa! Przyznajemy, że widok ten wzbudził nasz zachwyt, albowiem zawsze popieraliśmy jak największy udział kobiet w branży motoryzacyjnej.

Tu dochodzimy do tytułowego genderu, czyli płci społecznej i kulturowej. Dlaczego właściwie tak zdziwił nas widok dziewczyny w kombinezonie mechanika? Ano właśnie dlatego, że od pokoleń wtłacza się nam do głów, że jedne zajęcia dobre są dla dziewczynek, a inne dla chłopców. Córkom kupujemy więc na gwiazdkę domki dla lalek, a synom samochodziki. Może gdybyśmy dawali dzieciom wybór, czym się chcą bawić, więcej kobiet pracowałoby w warsztatach?

My zresztą jesteśmy pewni, że tak właśnie będzie. – Moja córka też woli samochody od lal – zwierzył nam się szef serwisu. – Jak będzie chciała, dostanie kombinezon – zapowiedział uroczystym tonem.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 
miniaturka

Auto w dobie koronawirusa

Największe ograniczenia związane z koronawirusem mamy już chyba za sobą, niemniej sytuacja wciąż jest daleka od normy, co odczuwają również zmotoryzowani. By im ułatwić poruszanie się w tej zmienionej rzeczywistości, firma Auto Parter przygotowała krótki poradnik.

miniaturka

Q Service Castrol pomaga warsztatom

Pandemia sprawiła, że znacznie zmniejszył się ruch w warsztatach samochodowych. Reakcja branży aftermarketowej była niemalże natychmiastowa. Po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich możliwości, producenci części zostali zachęceni przez Inter Cars i wspólnie zorganizowali akcję #pomagamypomagać, której celem była pomoc właścicielom warsztatów i mechanikom.

miniaturka

Elit Polska podsumowuje akcję #ELITpomaga

Spółka ELIT Polska znalazła się wśród firm, które włączyły się do walki ze skutkami pandemii COVID-19. Działaniami objęto zarówno mechaników samochodowych, jak też pracowników służby zdrowia.

miniaturka

Majowe nowości Valeo

Valeo systematycznie poszerza swoją ofertę. Tylko w ostatnich tygodniach powiększyła się ona o ponad 300 nowości, wśród których znalazły się. m.in. zestawy sprzęgłowe oraz wycieraczki Aquablade.

miniaturka

Elektroniczna książka serwisowa

Serwisy, które nie chcą tracić klientów i pragną pozyskiwać nowych, muszą sprawnie reagować na zmieniające się otoczenie biznesowe oraz nadążać za rosnącymi wymaganiami konsumentów. Praktycznym narzędziem, które może pomóc odnaleźć się w nowej rzeczywistości jest elektroniczna książka serwisowa.

miniaturka

Marketparts.com umacnia pozycję

Kilka miesięcy po oficjalnej premierze pierwsza internetowa platforma handlowa dla producentów i dystrybutorów części do samochodów osobowych, ciężarowych i motocykli, odnotowała znaczny wzrost zainteresowania subskrypcjami. I to w okresie zamrożenia światowej gospodarki w związku z pandemią.

miniaturka

300 000 kilometrów testów

Klocki Textar są przed wprowadzeniem na rynek poddawane próbom, podczas których sprawdza się ich wszystkie kluczowe parametry.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info