Tytuł: Brytyjskie marki przechodnie

WARSZTATOWIEC.info środa, 29 Kwiecień 2020
Reklama
Tym razem wieści kryminalne. Kilkanaście dni temu w Warszawie skradziono Bentleya wartego 1,5 miliona złotych. Zuchwała kradzież wyglądała tak: właściciel absurdalnie zbytkownej gabloty podjechał nią pod sklep, po czym na chwilę wysiadł, by kupić chleb. Auto zostawił otwarte i z kluczykiem w stacyjce, bo po co się kłopotać zamykaniem, skoro do sklepu tylko na chwilę. Kiedy kierowca wrócił z chlebem, bentleya już nie było.

Oficer dyżurny, wysłuchawszy tej wstrząsającej relacji zapewne przypomniał sobie stary jak Matka Ziemia kawał o tym, jak pewien obywatel Moskwy zgłaszał na milicji kradzież roweru. Odbierający zawiadomienie milicjant westchnął i wskazał wiszący na ścianie plakat z reprodukcją obrazu pt. „Lenin wśród przyjaciół”, na którym Włodzimierz Iljicz wygłasza płomienną przemowę otoczony przez gromadkę słuchaczy. – Widzicie? – zapytał milicjant. – Lenin wśród przyjaciół, a czapkę w garści trzyma, żeby mu nie ukradli. A wy zostawiacie rower na Placu Czerwonym! – strofował lekkomyślnego obywatela stróż prawa.

W tym miejscu spieszymy zapewnić naszych Czytelników, że wszystko skończyło się dobrze. Bentley odnalazł się po trzech godzinach, cały i zdrowy, na parkingu w jednej z podwarszawskich miejscowości. Najprawdopodobniej ktoś chciał po prostu z fasonem wrócić do domu, niczym członek brytyjskiej rodziny panującej.

À propos Brytanii, warto wspomnieć, że Bentley należy dziś do Volkswagena, jego wielki konkurent Rolls-Royce – do BMW, podobnie zresztą jak arcybrytyjskie Mini. Pod elegancką maską Astona Martina pracuje solidny niemiecki werk dostarczany przez Daimlera, Jaguar wraz z Land Roverem wykupiony został przez indyjski koncern Tata, z kolei właścicielem MG jest chińskie przedsiębiorstwo państwowe SAIC. Brytyjski pozostał chyba tylko McLaren, ale cała jego roczna produkcja zmieściłaby się na jednym parkingu pod multipleksem. Jaki z wszystkiego tego morał? Ano chyba taki, że brytyjskie marki jakoś wyjątkowo chętnie zmieniają właścicieli.

Czytelnicy mogą nas podejrzewać, całkiem zresztą słusznie, że się wyzłośliwiamy. Ale my tylko odpłacamy Brytyjczykom pięknym za nadobne. Nigdy nie zapomnimy Clarksonowi tego, co kiedyś powiedział w „Top Gear” o Polonezie: że solidny i trwały jak erekcja emeryta.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 
miniaturka

Niewydolność paliwowa

Przyczyny awarii bywają często boleśnie prozaiczne. Często jednak nie tak łatwo można je ustalić, a to właśnie z powodu owej prozaiczności, która bywa tak pospolita, że aż zaskakująca.

miniaturka

Pamiętaj o amortyzatorach

Choć zima nie była ciężka, eksploatacja auta w minionych miesiącach mogła negatywnie wpłynąć na elementy zawieszenia, co często prowadzi do ich trwałego uszkodzenia oraz wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Dlatego przy okazji wizyty w warsztacie warto zlecić kontrolę stanu zawieszenia.

miniaturka

BILSTEIN – instruktaż filmowy

Coraz więcej modeli samochodów osobowych wyposażanych jest w zawieszenie pneumatyczne BILSTEIN. W odpowiedzi na liczne postulaty mechaników ich producent przygotował serię filmów instruktażowych dotyczących serwisowania i wymiany elementów zawieszenia tego typu.

miniaturka

Valeo HydroConnect – szeroka gama wycieraczek premium

Valeo podaje, że jest światowym liderem wśród dostawców wycieraczek na oryginalne wyposażenie. Wyroby Valeo są również dostępne na rynku części motoryzacyjnych. Dzięki gamie produktów Valeo HydroConnect płaskie wycieraczki klasy premium można dopasować niemal do każdego samochodu.

miniaturka

Układy termiczne DENSO – 46 nowych części

DENSO rozszerzyło ofertę sprężarek i części do układów klimatyzacji o 46 nowych numerów części jakości OE, które mają łącznie ponad dwa tysiące zastosowań i zastępują 89 numerów części OE.

miniaturka

Powstaje centralny magazyn Inter Parts

W Stawigudzie, zaledwie kilkaset metrów od centrali firmy, Inter Parts buduje nowy, nowoczesny magazyn, z którego będzie prowadzona dystrybucja towarów do klientów hurtowych oraz rosnącej sieci oddziałów spółki.

miniaturka

Inter Cars dołącza do pomocy szpitalom

W związku z pandemią koronawirusa zarząd Inter Cars SA, oprócz pomocy dla klientów, zadeklarował również wsparcie dla dwóch placówek medycznych. Oba szpitale liczyć mogą na pomoc finansową, jak również gotowość do dalszej kooperacji w razie sytuacji awaryjnych. Całość odbyła się w ramach akcji #pomagamypomagać.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info