Tytuł: Gablota na trudne czasy

WARSZTATOWIEC.info środa, 8 Kwiecień 2020
Reklama
 

Czasy nastały trudne, a nastroje społeczne siadły, tym przyjemniej więc usłyszeć, że są tacy, którzy nie ulegają defetyzmowi i dzielnie opierają się epidemii w myśl zasady business as usual.

Narodowy Bank Polski, o którym jego prezes powiedział niedawno, że ma nieprzebrane zapasy gotówki, postanowił część tej gotówki sensownie wydać, powiększając flotę swoich pojazdów o 38 nowych samochodów. Spośród widniejących na przetargowej liście aut największe zainteresowanie dziennikarzy wzbudził SUV z silnikiem o mocy ponad 330 KM, podgrzewanymi tylnymi siedzeniami, fabrycznie zainstalowaną telewizją i przestrzennym nagłośnieniem, a wszystko to za prawie pół miliona złotych.

Biorąc pod uwagę kwoty, jakimi obraca NBP, jest to oczywiście suma symboliczna, a symbolizuje walkę z kryzysem, którą bez wytchnienia toczy bank centralny i jego prezes, który najprawdopodobniej będzie na ogrzewanym fotelu zasiadał. Pieniądze muszą krążyć w gospodarce – pokazuje własnym przykładem prezes NBP, dając w ten sposób obywatelom dobry przykład.

Jeszcze ciekawsze od specyfikacji technicznej zamówionych samochodów są wymagania stawiane ubezpieczycielowi bankowych samochodów. Otóż polisa ma obejmować nie tylko zdarzenia losowe, ale także zapewniać wypłatę odszkodowania w każdej innej sytuacji, również takiej, kiedy kierowca w rażący sposób złamie przepisy ruchu drogowego, np. zignoruje linię ciągłą, znak stop, przejdzie skrzyżowanie na czerwonym świetle, nie ustąpi pierwszeństwa przejazdu, lub przekroczy dopuszczalną prędkość choćby i trzykrotnie.

Skoro prezes NBP przewiduje tak ostrą jazdę, to znaczy, że jest człowiekiem nieustraszonym. I dobrze, bo tylko taki wódz może prowadzić armię do zwycięstwa w wojnie z kryzysem. Od razu też widać, jak bardzo my nie nadajemy się na prezesów i całe szczęście, że przypadkiem nimi nie zostaliśmy. Albowiem my, zamiast SUV-a z grzałką w siedzeniu i kwadrofonią, zamówilibyśmy dla siebie w czasach epidemii karetkę z respiratorem.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 
miniaturka

#pomagamypomagać, czyli jak wspomóc warsztaty

Wszystkie dane jasno wskazują, że światowa gospodarka stoi przed największym wyzwaniem ostatnich dekad. Wiedzą to też producenci części oraz dostawcy i chcą pomóc mechanikom utrzymać ruch w warsztatach, aby wspólnie przetrwać ciężki okres. Stąd pomysł akcji #pomagamypomagać zorganizowanej wspólnie przez Inter Cars i jego dostawców, która właśnie rusza.

miniaturka

Nexteer dla medyków

Inżynierowie z polskiego centrum technicznego Nexteer Automotive drukują w technice 3D przyłbice (maski), aby wspomóc lekarzy i ratowników walczących z epidemią koronawirusa. Są gotowi pomóc w uruchomieniu podobnej produkcji każdemu posiadaczowi drukarki 3D.

miniaturka

Diagnostyka i pomiar DKZ – bezpłatne szkolenie online Valeo

W przypadku mechaników samochodowych jednym z pomysłów na efektywne wykorzystanie spowolnienia w branży napraw pojazdów, spowodowanego epidemią koronawirusa, może być poszerzanie swej wiedzy fachowej poprzez udział w szkoleniach online. Na przykład takich jakie bezpłatnie udostępnia firma Valeo. Proponuje ona całą gamę szkoleń, w tym m.in. poświęcone diagnostyce dwumasowych kół zamachowych.

miniaturka

Producenci i dystrybutorzy części wspomogą rozwój elektromobilności

Na początku roku przedstawiciele branży automotive wybrali „Motoryzacyjne Słowo Roku 2019”. Zdecydowali, że jest nim „elektromobilność”. Drugie miejsce zdobył „samochód elektryczny”. Widać więc, że trend elektromobilności zdominował dyskusje dotyczące branży motoryzacyjnej. I choć branżowym słowem bieżącego roku zostanie pewnie niestety „koronawirus”, w motoryzacji czuć wiatr „zielonych” zmian, które przypieczętował ogłoszony niedawno europejski Green Deal.

miniaturka

Kontrabanda w klimatyzacji

Gdy, miejmy nadzieje, już niedługo koronawirusowa epidemia zostanie zwalczona i jednocześnie przygrzeje mocniej słońce, na jaw wyjdą niedomagania układów klimatyzacji w wyciągniętych z garażów i parkingów samochodach. Do warsztatów ustawią się więc kolejki. Żniwa wówczas mieli nie tylko właściciele serwisów, ale również dostawcy czynnika chłodniczego. Niestety spora jego część trafia na nasz rynek nielegalnie i sprzedawana jest bez ewidencji.

miniaturka

Nowe sposoby wyszukiwania olejów w katalogu ProfiAuto

Użytkownicy katalogu ProfiAuto zyskali kolejne opcje wyszukiwania oleju. Teraz można się również posłużyć kategorią lepkości i norm producentów. Wybór konkretnych produktów jest więc jeszcze bardziej przyjazny, intuicyjny i precyzyjny.

miniaturka

Nissens – marcowe nowości

Jak wszystkie gałęzie gospodarki, również rynek motoryzacyjny od kilku tygodni przeżywa zawirowania, niemniej firma Nissens nie ustaje w powiększaniu swej oferty.

miniaturka

Finał Mega Promocji

Znani są już zwycięzcy Mega Promocji Moto-Profil. Każda firma, która uplasowała się w szczęśliwej trzynastce otrzyma najnowszy model Opla Combo. Ze względu na bieżącą sytuację zrezygnowano jednak z uroczystego przekazania pojazdów, poczekają one na szczęśliwców tak długo, jak będzie trzeba.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info