Tytuł: Korków i droższej benzyny!

WARSZTATOWIEC.info środa, 1 Kwiecień 2020
miniaturka

Dobre praktyki podczas przeglądu technicznego pojazdu

W trosce o zdrowie klientów i pracowników 5 tysięcy Stacji Kontroli Pojazdów działających w Polsce, branżowe instytucje przygotowały wskazówki, których należy przestrzegać, by zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania wirusa SARS-CoV-2.

W związku z ogólnokrajową kwarantanną ulice miast opustoszały, ponieważ zamiast jeździć, siedzimy w domu. Wydawałoby się, że w takiej na przykład Warszawie powietrze zrobi się czyste jak w Davos (nie mylić z Zakopanem). Płonne nadzieje! Normy przekroczone są o kilkaset procent, więc o oddychaniu rześkim porannym powietrzem można zapomnieć.

Paradoks jest pozorny. Wystarczy wejść na stronę Polskiego Alarmu Smogowego i sprawdzić, skąd się smog bierze. Otóż transport drogowy odpowiada jedynie za 8% zanieczyszczeń, zaś sprawcą 46% jest tak zwania niska emisja, czyli wszystkie te domki, w których hajcuje się zasiarczonym węglem, „ekogroszkiem”, „ekomiałem” i innym „ekomułem”, a czasem również „ekośmieciami” prosto z kubła. Owe dane w innym świetle stawiają nagonkę na diesle rozpętaną jakiś czas temu. Hasło reklamowe znanego koncernu: „Stop smog, go hybrid” wydaje się być w tym kontekście równie puste jak ulice.

Jako się rzekło, kierowcy nie jeżdżą i to już na całym świecie, a przemysł pracuje na pół gwizdka, co doprowadziło do takiego spadku światowych cen ropy, że nawet nasz krajowy duopol naftowy spuścił z tonu, co dotąd czynił rzadko i niechętnie. Tym razem jednak na stacjach potaniało tak, że ci nieliczni kierowcy, którzy jeszcze tankują, przecierają oczy ze zdziwienia. Pojawiły się doniesienia, że gdzieś można kupić paliwo już za trzy złote za litr. Jeszcze trochę i będziemy mieli nad Wisłą wyśniony Kuwejt, czyli benzyna zrobi się tańsza od wody.

Wszystko to jednak, obywatele, jest nienormalne i my już nie możemy się doczekać, kiedy wreszcie do miast powrócą korki, a benzyna zdrożeje. Chcemy jak najszybciej obudzić się z tego snu wariata.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 
miniaturka

Kontrola jakości izolacji układu HV w samochodach hybrydowych i elektrycznych

Na rynku pojawia się coraz więcej samochodów hybrydowych i elektrycznych. Część to pojazdy stosunkowo nowe, część jednak to auta używane, często importowane z USA, z dużym przebiegiem i niejednokrotnie z wypadkową przeszłością. Zwłaszcza w tych samochodach trzeba się liczyć z problemami w układzie HV (High Voltage – wysokiego napięcia).

miniaturka

Aplikacja z katalogiem od firmy Gates

Firma Gates wprowadza nową aplikację mobilną, dzięki której jej użytkownicy zyskają szybki dostęp do oferty części zamiennych tego producenta.

miniaturka

Nowe funkcje wyszukiwania w katalogu ProfiAuto

W katalogu ProfiAuto wprowadzono zmiany, dzięki którym jego użytkownicy zyskali zupełnie nowe opcje wyszukiwania produktów, znacznie ułatwiające proces doboru części.

miniaturka

Ponad 10000 pobrań KYB Suspension Solutions

KYB Europe informuje, że odnotowało ponad 10000 pobrań mobilnej aplikacji KYB Suspension Solutions, która została uruchomiona w listopadzie 2017 roku.

miniaturka

Loteria na 10-lecie Delphi Team Club

Program lojalnościowy dla warsztatów i sklepów Delphi Team Club obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia. Z tej okazji firma planuje szereg inicjatyw, w tym specjalne promocje i utworzenie strefy VIP, zaś z początkiem kwietnia uruchomiła loterię z dużą liczbą nagród.

miniaturka

Targi ProfiAuto Show 2020 odwołane

Moto-Profil, organizator targów motoryzacyjnych ProfiAuto Show, poinformował o odwołaniu ich tegorocznej edycji w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Targi miały się odbyć w Katowicach w dniach 30-31 maja 2020 roku.

miniaturka

Trudne decyzje w trudnych czasach

Europa, w tym Polska, wprowadza coraz surowsze ograniczenia w walce z pandemią koronawirusa. Do tego obawa przed infekcją powstrzymuje wiele osób od wychodzenia z domu, przemieszczania się i innych aktywności, co odbija się na większości gałęzi gospodarki, w tym i na rynku motoryzacyjnym.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info