Tytuł: Uśmiechem w koronawirusa

WARSZTATOWIEC.info środa, 18 Marzec 2020
miniaturka

Dystrybutorzy komunikują

Postępująca koronawirusowa epidemia zaczyna coraz mocniej wpływać na życie mieszkańców naszego kraju. Siłą rzeczy będzie też odbijać się na funkcjonowaniu motoryzacyjnego rynku wtórnego. Jak na razie jednak, sadząc po komunikatach czołowych polskich dystrybutorów, akurat ta branża działa bez większych zakłóceń.

 

Redakcja Warsztatowca, a ściślej jej część, udała się do warsztatu, celem naprawy samochodu. Warsztat cieszy się lokalną renomą jako firma rzetelna, więc klientów mu nigdy nie brakowało. Tym razem jednak parking był prawie pusty, a właściciel, który zwykle pochłonięty jest gorączkowym zamawianiem części i wydawaniem dyspozycji, zajęty był przycinaniem badyli na pobliskiej wierzbie. – Pojutrze zamykamy i rozchodzimy się do domów – wyjaśnił. – Do kiedy? Do odwołania – dodał.

Dla odmiany inny nasz znajomy warsztat, zajmujący się ciężarówkami, absolutnie nie narzeka na brak zajęcia. Przewoźnicy, którzy mają w tej chwili mniej zleceń, oddają swe pojazdy do serwisu, by były w pełni sprawne, gdy będą potrzebne.

To że pandemię odczują wszystkie branże jest już pewne. Pewne jest również, że olbrzymie znaczenie, zarówno zdrowotne jak i gospodarcze, będą miały nastroje społeczne. Tę zależność ludzkość przećwiczyła wielokrotnie – np. 100 lat temu, kiedy świat ogarnęła pandemia grypy „hiszpanki”. Już wtedy przekonano się, że wszelkie działania na rzecz poprawy nastrojów są absolutnie nieodzowne, a rozbrajanie lęków humorem jest zdrowym odruchem.

Redakcja Warsztatowca zaobserwowała taką oto scenę. Kolejka przed apteką, wszyscy zachowują przepisowy dystans, wejść można tylko pojedynczo – atmosfera, co tu kryć, ponura. Nagle w pobliżu pojawiają się dwaj młodzi ludzie z gigantycznym głośnikiem, z którego rozlega się skoczna meksykańska melodia i słowa zrozumiałe na całym świecie: „coronavirus, coronavirus”! Tu od razu wyjaśniamy, że piosenka namawia do mycia rąk, powstrzymania się od spotkań ze znajomymi oraz używania środków dezynfekujących. Zapewne nikt ze stojących w kolejce nie zrozumiał z niej nic poza słowem na „k”, jednak na twarzach pojawiły się uśmiechy.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 

miniaturka

Redundancja – klucz do zautomatyzowanych jazd

Samochody autonomiczne stają się na naszych oczach rzeczywistością. Z technicznego punktu widzenia nie ma już w zasadzie przeszkód do ich produkcji seryjnej i wprowadzenia na rynek.

miniaturka

Szkolenia online - pożyteczne i bezpieczne

W obliczu zagrożenia koronawirusem wielu pracodawców stara się stworzyć możliwości pracy zdalnej. W przypadku warsztatów ciężko jednak sobie wyobrazić, żeby ktoś „zdalnie” wymienił olej czy klocki. Za to zdobywać lub uzupełniać wiedzę mechanicy „na odległość” jak najbardziej mogą, np. uczestnicząc w szkoleniach online oferowanych przez firmę Valeo.

miniaturka

Niby prosta wymiana żarówki

Każdy kierowca z nieco dłuższym stażem wie, że żarówka przepala się najczęściej w najmniej sprzyjającym momencie, na przykład gdzieś na trasie. Ryzyko tej nieprzyjemnej, a do tego potencjalnie niebezpiecznej sytuacji można zminimalizować, a wymianę żarówek potraktować także jako ulepszenie oświetlenia.

miniaturka

API SN Plus i LSPI

Od jakiegoś już czasu na rynku dostępne są oleje silnikowe zgodne z nową normą API SN Plus. To najwyższa międzynarodowa klasa jakości dotycząca olejów do silników z zapłonem iskrowym. Opracowano ją w odpowiedzi na coraz wyższe wymagania stawiane olejom silnikowym, między innymi pod kątem przeciwdziałania LSPI, czyli tzw. spalaniu superstukowemu,

miniaturka

Piasty SKF Preset

SKF wprowadza do oferty zespoły piasty typu Preset do kilku modeli samochodów użytkowych marki Volvo oraz Renault. Wstępnie zmontowany zespół łożysk i piasty zapewnia szybki i bezproblemowy montaż.

miniaturka

Tungsram wraca na polski rynek

Marka Tungsram znana jest w Polsce od dziesięcioleci, niemniej ostatnio jej produkty były mniej widoczne na rynku. Ma to się wkrótce zmienić.

miniaturka

PitStop 2020 ruszy w kwietniu

Bezpłatne kontrole samochodów, konsultacje z mechanikami, zwiększanie świadomości kierowców w sprawach dotyczących bezpieczeństwa na drodze – to główne elementy akcji PitStop od kilku lat organizowanej przez ProfiAuto. Tegoroczna, szósta edycja akcji ma ruszyć w kwietniu.

miniaturka

Kierowcy i koronawirus

Zagrożenie koronawirusem sprawia, że chętniej korzystamy z własnego samochodu, gdyż pozwala on uniknąć skupisk ludzi, np. w komunikacji miejskiej. Generalnie to słuszne rozwiązanie, niemniej też należy przestrzegać kilku zasad.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info