Tytuł: Przywyknąć do koronawirusa - newsletter właściwy

WARSZTATOWIEC.info środa, 11 Marzec 2020
miniaturka

Kongres przesunięty !

W trosce o bezpieczeństwo uczestników, związane ze zwiększającą się liczbą zachorowań na koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze komunikaty władz państwowych skłaniające do odwoływania zamkniętych imprez masowych, organizatorzy Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego zadecydowali o przełożeniu tego wydarzenia na 17 – 18 listopada 2020 r.

Prasa podała, że kanclerz Angela Merkel powiedziała podczas spotkania z grupą deputowanych do Bundestagu, iż koronawirusem zarazi się 60-70 procent obywateli Niemiec, a epidemia trwać będzie nawet dwa lata. Znając racjonalizm pani kanclerz i jej niezwykłe opanowanie, słowa te nie zostały wypowiedziane w jakimś ataku paniki i stoi za nimi wiedza niemieckich specjalistów, o czym świadczy również fakt, że hiobowe wieści potwierdził minister zdrowia towarzyszący szefowej niemieckiego rządu. Na pociechę parlamentarzyści usłyszeli, że 80 procent zakażonych przejdzie infekcję tak łagodnie, że nawet jej nie zauważy.

Biorąc pod uwagę, że mamy z Niemcami wspólną granicą, którą każdego dnia przekraczają dziesiątki tysięcy ludzi, możemy uznać, że przewidywania niemieckich władz dotyczą nas w tym samym stopniu, co obywateli Republiki Federalnej.

Kiedy dwa tygodnie temu pisaliśmy, że w związku z koronawirusem w Chinach i nam się przydadzą chusteczki, potraktowaliśmy te słowa jako przenośnię. Dziś mamy już koronawirus w kraju i zaczynamy odczuwać poważne skutki epidemii. Zamykane są szkoły i uczelnie. Nie wiadomo, co będzie z zakładami produkcyjnymi, ale dla nikogo chyba nie będzie zaskoczeniem, jeśli przemysł zacznie pracować na pół gwizdka.

A co z warsztatami? Prawdopodobnie przez jakiś czas samochody będą jeździły mniej, co przełoży się na zmniejszenie popytu na usługi serwisowe. Być może pojawią się tzw. przejściowe problemy z dostępnością części. Jak długo to wszystko będzie trwało, tego oczywiście nikt nie wie. Ale znając życie, można domniemywać, że przywykniemy do koronawirusa i wkrótce przestaniemy panikować, a to będzie pierwszy krok do normalizacji.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 
miniaturka

Stuki z okolic skrzyni DSG z mokrym sprzęgłem podwójnym

Przystępując do usuwania stuków dobiegających z układu przeniesienia napędu ze skrzynią 02E, przy selektorze w pozycji P oraz N, należy zachować znaczną czujność, gdyż w przeciwnym razie bardzo szybko może być konieczne powtórzenie całej naprawy.

miniaturka

Zawieszenie w VW T5 - zalecenia ZF Aftermarket

W Polsce zarejestrowanych jest blisko 3,3 miliona takich pojazdów (do 3,5 tony całkowitej masy), jednocześnie są one znacznie intensywniej eksploatowane niż auta osobowe, więc siłą rzeczy wymagają częstszych napraw. Dotyczy to m.in. ich zawieszenia.

miniaturka

Wiosna w Inter Cars pod znakiem promocji

Wybrani klienci Inter Cars, przypisani w systemie sprzedażowym dystrybutora do rynku agro, do końca marca mają szansę wziąć udział w akcji promocyjnej, w której do wygrania są ciepłe i praktyczne polary. Wraz z początkiem marca wystartowała również kolejna odsłona kampanii Asy Serwisowe, tworzonej przez sieć Q Service Castrol.

miniaturka

„VARTOściowe pakiety” na finiszu

Dobiega końca akcja promocyjna „VARTOściowe pakiety”, przeprowadzana przez firmę Varta. Tylko do 13 marca kupując pakiet akumulatorów tej marki można otrzymać nagrodę w postaci kart podarunkowych o wartości nawet 650 zł.

miniaturka

Tedgum – 20 nowych pozycji

Tedgum regularnie rozbudowuje swą ofertę. Tym razem powiększyła się ona o kolejnych 20 pozycji katalogowych.

miniaturka

Marcowe nowości SKV

Początek marca to dla marki SKV okazja do zaprezentowania kolejnych nowości. Tym razem ich lista obejmuje 55 pozycji.

miniaturka

Jenox SRP wyróżniony

Akumulator Jenox SRP zyskał tytuł „Jubileuszowy HIT 25-lecia” przyznawany w ramach konkursu Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów.

miniaturka

Jakimi jesteśmy kierowcami

W ramach zeszłorocznej akcji ProfiAuto PitStop, podczas której w kilkudziesięciu wybranych miastach w Polsce, Czechach i na Słowacji bezpłatnie sprawdzono stan techniczny blisko 900 pojazdów, ich kierowców poproszono również o wypełnienie ankiety zawierającej m.in. pytania dotyczące własnych umiejętności prowadzenia samochodu i umiejętności innych kierowców.

miniaturka

Ewolucja, czy rewolucja – czego potrzebują SKP

w Niemczech aż 23 procent pojazdów nie przechodzi okresowych badań technicznych. W Polsce udział negatywnych wyników badań nie przekracza 2 procent. Nikt chyba jednak nie łudzi się, że stan pojazdów w Polsce jest radykalnie lepszy niż w Niemczech.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info